Start - Aktualności

Rozpoczęły się eliminacje w czwartym ekstremalnym maratonie programistycznym Deadline24
Tylko dziewięćdziesięciu najlepszych polskich algorytmików, 24 godziny, a do tego industrialna sceneria Kopalni Guido na poziomie -320 metrów pod ziemią - tak będzie wyglądał czwarty finał jedynego w Polsce ekstremalnego maratonu programistycznego Deadline24. Zdalne eliminacje – w oparciu o stronę konkursu www.deadline24.pl - odbędą się już 10 marca. Po raz pierwszy w zeszłym roku udział wziął także student z University of Glasgow. Pomysłodawcą konkursu jest firma technologiczna Future Processing, która organizuje go wraz z przyjaciółmi.
W konkursie biorą udział programiści z całej Polski, którzy mogą poszczycić się wyjątkowymi umiejętnościami oraz szeroką wiedzą z zakresu informatyki. Maraton jest dla nich nie lada wyzwaniem, gdyż drużynowa rywalizacja przebiega w ekstremalnych warunkach. Jednak, aby dostać się do finału każdy trzyosobowy zespół musi przejść eliminacje, które odbywają się w oparciu o stronę www.deadline24.pl.
Do dnia 6 marca 2012 roku, na stronie internetowej www.deadline24.pl można rejestrować się do konkursu i zgłaszać swoje drużyny. Zarejestrowane zespoły wezmą udział
w eliminacjach, które odbędą się 10 marca (w godzinach od 9:00 – 14:00). Ten etap przebiega zdalnie, zatem uczestnicy będą przesyłać odpowiedzi, na specjalny serwer sprawdzający poprawność rozwiązań.
24 godzinny finał odbędzie się 10-11 kwietnia 2012. Weźmie w nim udział 30 najlepszych drużyn, wyłonionych na podstawie wyników z eliminacji. Uczestnicy otrzymają zadania i będą się ścigać z czasem, przeciwnikami i własnym zmęczeniem. Fabuła zadań tradycyjnie będzie oparta o historię Żukoskoczków, tajemniczych stworzeń które będą miały mnóstwo przygód.
Za zajęcie pierwszego miejsca każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma tablet Samsung Galaxy Tab, za drugie miejsce członkowie drużyny otrzymają netbooki Acer eMachines, a za trzecie miejsce czytniki Amazon Kindle.
Jako, że maraton jest ekstremalny, rywalizacja finałowa odbędzie się 320 metrów pod ziemią, w zabrzańskiej Kopalni Guido. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Future Processing, pomysłodawca i główny organizator, chce w ten sposób pokazać młodym ludziom z całej Polski śląskie dziedzictwo przemysłowe – Kopalnia Guido to nie jedyne miejsce na Śląsku, które chcemy pokazać Polakom. W czasie organizacji Światowego Dnia Użyteczności w listopadzie 2011 r. zaprosiliśmy jego uczestników do największego parku w Europie, czyli Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie – powiedział Jarosław Kacprzak, PR Manager Future Processing.
Historia
Pomysł stworzenia ekstremalnego maratonu dla programistów narodził się dokładnie trzy lata temu w głowach – Tomasza Łakoty i Mateusza Brzeszcza, wówczas pracowników Future Processing. Wtedy, po raz pierwszy uczestnicy mogli wziąć udział w rywalizacji podczas jedynego w swoim rodzaju, wyzwania programistycznego w Polsce.
W roku ubiegłym, finał odbył się na Wydziale AEI Politechniki Śląskiej. Do eliminacji zgłosiło się wówczas 106 trzyosobowych drużyn, z czego do drugiego etapu, dostało się 30. W 2011 roku, zmagania zwyciężył zespół „The Flying Pigs” (Uniwersytet Warszawski). Drugie i trzecie miejsce należało kolejno do drużyn: „feexs.com”, „Queueing”.
Udział w maratonie jest bezpłatny. Więcej szczegółów dotyczących Deadline24, na stronie: www.deadline24.pl
Organizator
Future Processing
Powstała w 2000 r. firma Future Processing zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Początkowo działalność firmy była związana z rynkiem komputerowej wizji w zastosowaniach medycznych i systemach bezpieczeństwa. W 2007 roku rozpoczęły się projekty dla rynku usług finansowych i transportowych.
Od samego początku swego istnienia Future Processing współpracuje z Politechniką Śląską
w Gliwicach w zakresie rozwoju, badań i edukacji. Future Processing podpisał także umowę
o współpracy z Politechniką Opolską. Obecnie firma zatrudnia ponad 360 osób i posiada biura
w Bytomiu, Gliwicach i Opolu.
W czerwcu 2011 r. został ukończony pierwszy etap budowy parku technologicznego FPark
w Gliwicach, należącego do firmy.
Future Processing jest od 2007 r. Certyfikowanym Partnerem Microsoftu. Firma posiada również certyfikat ISO 9001 : 2000.
Współorganizator
Kopalnia Guido w Zabrzu
Zabrzański obiekt przemysłowy jest prawdziwą kopalnią z najgłębiej położoną trasą turystyczną
w kopalni węgla w Europie. Autentyczne XIX-wieczne wyrobiska przyciągają szerokie tłumy zwiedzających. Kopalnia Guido, była nie tylko kopalnią wydobywczą, ale także doświadczalną („M-300”). Od 1982 – 1996 pełniła funkcję skansenu. Po kilkunastoletniej przerwie wznowiła ruch turystyczny. Obecnie można zwiedzać dwa poziomy (170, 320), na których dodatkową atrakcją, wzbudzającą ogromną ciekawość są przeróżne efekty audiowizualne.
Patronatem merytorycznym Deadline24 objęli:
Rektorzy Politechniki Śląskiej, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego oraz dziekani wydziałów: Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, Informatyki i Nauk o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej oraz Informatyki i komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego
Patronatem medialnym Deadline24 objęli: Czwórka Polskie Radio, Dziennik Zachodni, Chip, Dlastudenta.pl.
Sponsorzy:
Wilk Elektronik – producent pamięci GOODRAM, Helion – lider w sektorze książki informatycznej, FPAcademy – dział edukacyjny Future Processing.
Informacji dodatkowych udziela:
Jarosław Kacprzak
PR Manager
Future Processing Sp. z o.o.
tel. Kom.: +48 501 361 021
e-mail: jkacprzak@future-processing.com
Aktualności
Pokaż wszystkie





































































































































Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.