A A+ A++

Laboratorium Future Processing

 

Firma Future Processing jest fundatorem laboratorium komputerowego na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Ufundowane laboratorium umożliwia studentom rozwój zainteresowań, będzie sprzyjać poszerzaniu wiedzy i kojarzyć się z miejscem pracy twórczej.

Laboratorium
Laboratorium jest intensywnie wykorzystywane zarówno do prac naukowych, jak i w celach dydaktycznych. Mieści się w nim 27 wysokiej klasy stanowisk komputerowych, wyposażonych między innymi w:

  1. 6-rdzeniowe procesory AMD X6 FX-6200,
  2. 16 GB pamięci RAM,
  3. procesory graficzne umożliwiające programowanie w technologii CUDA,
  4. monitory o przekątnej ekranu 21,5 cala.

Ponadto w sali laboratoryjnej zainstalowane są dwa projektory multimedialne, co zdecydowanie ułatwia prowadzenie zajęć dydaktycznych.

Future Processing ufundowała nie tylko sprzęt do laboratorium, ale także udostępniła licencje do stworzonego przez firmę specjalistycznego oprogramowania Adaptive Vision Studio, służącego do projektowania algorytmów wizji komputerowej (http://www.adaptive-vision.com/pl/). Umożliwiło to rozszerzenie oferty dydaktycznej o nowy przedmiot (Algorytmy inspekcji wizyjnej implementowane na procesorach graficznych), którego celem jest zapoznanie studentów z metodami projektowania algorytmów wizji komputerowej dla zastosowań przemysłowych oraz ich zrównoleglania z wykorzystaniem procesorów graficznych. Ponadto w laboratorium realizowane są zajęcia z podstawowych przedmiotów związanych z programowaniem komputerów.

Future Processing - kim jesteśmy?
Od samego początku swego istnienia Future Processing współpracuje z uczelniami wyższymi w zakresie rozwoju, badań i edukacji. To już kolejne laboratorium ufundowane przez Future Processing, podobne powstało na Uniwersytecie Śląskim.

Future Processing (w skrócie FP) to gliwicka firma informatyczna, która od 2000 r. specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. W biurach zlokalizowanych w Gliwicach i Opolu pracuje obecnie ponad 500 osób i liczba ta cały czas rośnie. Szybki rozwój FP, sposób zarządzania i podejście do pracowników zostały docenione przez polskie i zagraniczne firmy. W rankingach przeprowadzonych przez Deloitte, FP zostało uznane za jedno z 20 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie Centralnej. Według miesięcznika Forbes zajmuje 13. miejsce pośród polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość, a w badaniu Universum Student Survey zdobyło tytuł Idealnego Pracodawcy 2013 r. Sukces biznesowy FP, potwierdzony m.in. w tych rankingach, jest konsekwencją unikalnej filozofii firmy.

Future Processing – w co się angażujemy?
Pracownicy firmy angażują się także w wiele istotnych dla nauki wydarzeń, występując na lokalnych i ogólnopolskich konferencjach, np. Bazy Danych: Aplikacje i Systemy, Śląskiej Nocy Naukowców, TEDx Rawa River czy UX Poland. Ponadto sami przeprowadzają liczne wykłady, warsztaty i szkolenia oraz są organizatorami takich wydarzeń jak WUD Silesia, Deadline24, Quality Excites.

Future Processing – poznajmy się bliżej
Od momentu założenia, firmie przyświeca zasada Happy Team, w myśl której dobro pracowników jest nadrzędną wartością przy wszystkich podejmowanych decyzjach. Założyciel firmy, Jarosław Czaja, wierzy, że stworzenie szczęśliwego zespołu jest gwarancją osiągnięcia sukcesu - komfortowe warunki pracy sprawiają, że pracownicy chętnie podejmują wyzwania. W celu zapewnienia takich warunków, w 2010 r. rozpoczęto budowę parku technologicznego FPark w Nowych Gliwicach, zawierającego kompleks czterech budynków z własnymi parkingami. Oprócz biur i sal konferencyjnych, znajduje się tam również biblioteka, siłownia, punkt przedszkolny dla dzieci pracowników oraz pokoje przeznaczone na relaks i rozrywkę, z których można korzystać także w godzinach pracy.
Dążenie do zapewnienia pracownikom przyjaznej atmosfery pracy oraz możliwości poszerzania swoich indywidualnych zainteresowań i pasji, doprowadziło do utworzenia FP Academy - jednostki szkoleniowej odpowiedzialnej za wszechstronny rozwój kompetencji zespołu FP. W organizowanych przez nią wykładach i warsztatach branżowych oraz szkoleniach pozwalających na zdobywanie i rozwijanie kompetencji może wziąć udział każdy z pracowników. FP Academy wspiera także liczne inicjatywy mające na celu wymianę wiedzy i doświadczeń między światem nauki i biznesu.
Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania, żadne nie pozostanie bez odpowiedzi.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie