A A+ A++
Autor: Arkadiusz Twardoń     Publikacja: 11.04.2022

Wiosna oznacza więcej energii i chęci do rozwoju. Chcesz poczuć się zjawiskowo? Zainwestuj w siebie! Weź udział w naszych szkoleniach  i zabłyśnij wiedzą na wiosnę.  

W terminarzu  polecamy jak zawsze bogaty wybór kursów - zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Przypominam również, że dla akademickich użytkowników Statistica z aktywnym serwisem StatSoft Polska obowiązuje zniżka 20% na wybrane szkolenia.

Zachęcamy do zgłoszeń i wstępnej rezerwacji miejsc w najbliższych kursach: 

 

Prognozowanie i analiza szeregów czasowych

Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia (proces stochastyczny, składniki szeregów czasowych) oraz szeroki zakres metod, umożliwiających formułowanie prognoz i ocenę ich jakości (estymacja trendu, analiza wahań sezonowych, wyrównywanie wykładnicze, funkcje autokorelacji i autokorelacji cząstkowej, modele ARIMA).

 

21-22 IV 2022, on-line

Rezerwuję miejsce!

 Modele klasyfikacyjne w nauce - budowa, interpretacja i ocena

Kursanci poznają pełny cykl budowy modelu począwszy od definiowania zmiennych, czyszczenia i przygotowania danych, poprzez dobór predyktorów, aż po interpretację modelu oraz jego ocenę. Podczas kursu zostaną omówione modele skoringowe oparte na regresji logistycznej, drzewa klasyfikacyjne oraz podejście hybrydowe łączące obydwa podejścia.

 

27-28 IV 2022, on-line

Rezerwuję miejsce!

 Analiza danych ankietowych - kurs zaawansowany

Szkolenie obejmuje szeroki zakres zaawansowanych metod analizy danych, wykorzystywanych zarówno w tzw. podejściu eksploracyjnym, jak i konfirmacyjnym - zagadnienia redukcji i klasyfikacji danych, poszukiwanie wzorców i ukrytych wymiarów oraz badanie i modelowanie bardziej złożonych powiązań i współzależności.

 

25-26 IV 2022, on-line

Rezerwuję miejsce!

 Statistica - kurs podstawowy

Kurs w niezwykle przyjazny sposób uczy samodzielnego poruszania się wśród podstawowych zagadnień analizy danych, a Statistica staje się posłusznym narzędziem wspierającym badacza.

 

5-6 V 2022, on-line

Rezerwuję miejsce!

 

 Wprowadzenie do analizy mocy testu i szacowania liczebności próby

W trakcie szkolenia przedstawimy praktyczne strategie postępowania zwiększające zdolność do potwierdzenia stawianej hipotezy badawczej. Prezentowane zagadnienia zostaną zilustrowane przykładami obliczania mocy i szacowania liczebności próby za pomocą narzędzi programu Statistica.

 

13 V 2022, on-line

Rezerwuję miejsce!

Terminarz szkoleń 2022

 

Cennik szkoleń 2022

www.StatSoft.pl
ul. Kraszewskiego 36, 30-110 Kraków
tel. 12 428 43 00, e-mail: info@statsoft.pl

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie