A A+ A++
photo Dostępność cyfrowa: obraz przedstawiający dwie dłonie, jedna jest wyciągnięta w kierunku drugiej.
Autor: Mateusz Naramski Publikacja: 20.12.2023 Aktualizacja: 20.12.2023

Wsparcie studentów przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Uprzejmie informujemy, że Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami jest dostępne dla wszystkich studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Biuro mieści się w Rektoracie przy ul. Akademickiej 2A, pok. 283, gdzie pełni dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. Studenci otrzymują wszelkie wsparcie w trakcie indywidualnych spotkań oraz konsultacji osobistych, telefonicznych i mailowych w zakresie wszystkich działań oferowanych przez BON. Zadaniem Biura jest zapewnienie warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia osobom z niepełnosprawnościami, jak również równych szans dostępu do pełnej oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej. Dodatkowo Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami pomaga studentom Politechniki Śląskiej, którzy zgłoszą potrzebę takiego wsparcia i nie posiadają orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Studenci mogą skorzystać zarówno z pomocy BON, jak i Pełnomocnika Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Wydziałowych Pełnomocników Dziekana ds. Osób z Niepełnosprawnościami, gdzie otrzymują kompleksowe wsparcie zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami.

W przypadku trudnych sytuacji wymagających specjalistycznego wsparcia studenci mogą skorzystać z darmowych konsultacji psychologicznych oferowanych przez uczelnię. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom studentów (wniosek Samorządu Studenckiego) i rozszerzyliśmy konsultacje, które prowadzone są w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach w języku polskim, angielskim oraz rosyjskim. Na prośbę studenta konsultacje mogą być prowadzone również online.

Konsultacje w Zabrzu prowadzone są w G-Home Centrum Psychologiczne (ul. Pułaskiego 17). Studenci, którzy chcieliby skorzystać z konsultacji muszą napisać maila na adres bon@polsl.pl z informacją w jakim mieście chcieliby skorzystać z konsultacji oraz podać swój numer telefonu. Przekazujemy wtedy informacje do Poradni Psychologicznej, która telefonicznie kontaktuje się z osobą zainteresowaną w celu umówienia terminu konsultacji i dobrania najbardziej odpowiedniego specjalisty. W przypadku potrzeby indywidualnego wsparcia prosimy o kontakt z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami w Gliwicach (bon@polsl.pl , tel. 32 237 23 50), gdzie zostanie udzielona wszelka możliwa pomoc w zakresie działania BON.

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie