Politechnika Juniora i Seniora
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 14.04.2022

Zajęcia Politechniki Juniora i Seniora w kwietniu

Zagadnienia związane z mapą oraz skalą, tajniki zawodu pilota, tajemnice kolorów, a także pojęcia kwasowości i zasadowości poznają uczestnicy zajęć Politechniki Juniora i Seniora 23 kwietnia 2022 r. Rejestracja rozpocznie się 19 kwietnia.

Jak wyznaczyć długość rzeczywistą trasy? Ile trzeba zrobić kroków, żeby przejść dany odcinek? Ile czasu zajmie pokonanie trasy? Odpowiedzi na te pytania poznają Juniorzy podczas warsztatów „Zabawy ze skalą”. Zajęcia są skierowane dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Za sterami profesjonalnego symulatora samolotu będą mogli zasiąść starsi uczestnicy, czyli dzieci w wieku 10-12 lat, podczas „Warsztatów Lotniczych”. Podczas zajęć wykonają podstawowa manewry lotnicze, takie jak start czy lądowanie samolotu.

Dzieci w wieku 10-12 lat będą mogły wziąć udział także w wykładzie interaktywnym poświęconym zagadnieniom z chemii. Dowiedzą się, czy jest skala pH, a także czy wskaźniki pH można znaleźć we własnej kuchni.

Dla najmłodszych (dzieci w wieku 6-9 lat) przygotowany jest także wykład i pokaz poświęcony kolorom, podczas którego poznają sposoby łączenia lub rozdzielania kolorów, sprawdzą, czy kolor różowy naprawdę istnieje, oraz czy ten sam kolor wszyscy postrzegamy tak samo.

Rejestracja na kwietniowe zajęcia Politechniki Juniora i Seniora będzie dostępna 19 kwietnia (tj. wtorek) od godz. 12:00 na stronie internetowej: https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/rejestracja-pjs-23-04-2022/

Harmonogram zajęć:

09:00, 09:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00                 „Warsztaty Lotnicze”, warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat. Uwaga! Limit miejsc: 7 par. Obowiązują zapisy 1 pary (Junior + Senior) na jedną z proponowanych godzin. Czas trwania: 30 minut.

11:00-12:00        „Tajemnice kolorów”, wykład interaktywny dla dzieci w wieku 6-9 lat. Limit miejsc: 12 par Junior + Senior.

12:00-13:00        „W imię zasad! – mówią kwasy”, wykład interaktywny dal dzieci w wieku 10-12 lat. Limit miejsc: 11 par Junior + Senior.

13:00-14:00        „Zabawa ze skalą”, warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat. Limit miejsc: 10 par Junior + Senior.