Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 13.12.2022
DSCF7698

Warsztaty z emisji głosu z Katarzyną Głuch-Juszkiewicz i Jarosławem Juszkiewiczem

Dlaczego należy dbać o głos? To podstawowe „narzędzie” naszej komunikacji, a także niezbędny aspekt w pracy nauczycieli, wykładowców, prezenterów, popularyzatorów nauki. W poniedziałek, 12 grudnia, na Politechnice Śląskiej odbyły się warsztaty z emisji głosu prowadzone przez Katarzynę Głuch-Juszkiewicz oraz Jarosława Juszkiewicza.

Jak sprawić, by codzienna komunikacja lub wystąpienia stały się lepsze? W tym zakresie warto poznać zasady emisji głosu oraz ćwiczenia usprawniające aparat mowy. Odpowiednia higiena głosu zapobiega problemom z górnymi drogami oddechowymi, a także pozwala efektywnie wykorzystać głos w pracy.

Warsztaty poprowadzili eksperci w tej dziedzinie:

Katarzyna Głuch-Juszkiewicz – lektorka, dziennikarka związana z Polskim Radiem Katowice oraz założycielka firmy szkoleniowej Trenerzy Głosu

Jaroslaw Juszkiewicz – dziennikarz, lektor, głos Google Maps i właściciel marki Polish Voices.

Prowadzący przeprowadzili m.in. ćwiczenia praktyczne poświęcone rozgrzewkom aparatu mowy, poprawnej dykcji, odpowiedniemu oddychaniu, pracy z mikrofonem. Poradzili również, w jaki sposób przygotować się od wystąpień publicznych, a także zminimalizować stres i tremę.

Serdecznie dziękujemy naszym szkoleniowcom za wprowadzenie w tajniki emisji głosu i wszystkim uczestnikom za obecność.