A A+ A++
Napisy na białym i żółtym tle. Logotypy Politechniki Śląskiej i CPN-u na białym tle. Wojciech Glac trzyma model mózgu.
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 29.02.2024     Aktualizacja: 04.03.2024

Popularyzacja, edukacja, mózg i pamięci kreacja, czyli o neurobiologicznych korelatach efektywnej edukacji

Jak uczyć się, by zapamiętywać informacje? Jak skutecznie edukować i popularyzować naukę? Przekonaj się o tym na spotkaniu z prof. Wojciechem Glacem podczas Narzędziownika Popularyzatora Nauki 13 marca 2024 r. 

Napęd eksploracyjny popycha mózg do odkrywania świata, ale nie gwarantuje, że zdobyta o nim wiedza zostanie zapisana w pamięci. Uczenie się wymaga odpowiedniego pobudzenia emocjonalnego i motywacyjnego, które odzwierciedlają istotność wszystkiego, z czym styka się mózg. Tylko to, co istotne, wzbudza uwagę, a tylko to, co obejmie sobą uwaga, ma szansę utrwalić się w mózgowej pamięci. Receptą na skuteczną edukację czy popularyzację wiedzy naukowej jest dbałość o to, aby wszystkie niezbędne procesy neuronalne uruchomiły się w odpowiednim momencie i pozostały aktywne odpowiednio długo.

Podczas spotkania dowiesz się, jak tego dokonać, niezależnie od tego, co robisz, jednocześnie dostosowując swój przekaz do wieku odbiorcy, formuły spotkania i swojej własnej natury.

Spotkanie 13 marca o godz. 18:00 poprowadzi dr  Wojciech Glac, prof. UG – dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki UG, neurobiolog z Uniwersytetu Gdańskiego, którego wielką pasją jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Ma na swoim koncie ponad 600 wykładów popularnonaukowych i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, od 12 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście. Za swoją działalność popularyzatorską otrzymał nagrodę Popularyzatora Nauki w prestiżowym konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zgłoś udział w spotkaniu, wypełniając formularz rejestracyjny

Więcej informacji o Narzędziowniku Popularyzatora Nauki...

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie