Politechnika Juniora i Seniora – zajęcia 18 marca 2023 roku

Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 09.03.2023     Aktualizacja: 17.04.2023
2023-03-06-baner-politechnika-juniora-i-seniora-zajęcia-18.03.2023

Zapraszamy 18 marca na zajęcia w ramach Politechniki Juniora i Seniora. Czekają na Was warsztaty i wykłady poświęcone tajnikom daktyloskopii, projektowaniu mapy oraz niezwykłym budowlom, które również samemu będzie można stworzyć. Rejestracja na zajęcia rozpocznie się 13 marca o godz. 12:00.

Na najmłodszych miłośników nauki oraz ich rodziców będzie czekał wykład interaktywny poświęcony tworzeniu map. Jego uczestnicy dowiedzą się, jakie są rodzaje map i co jest potrzebne, aby je przygotować. Nie zabraknie również ciekawostek związanych z budownictwem i wznoszeniem takich budowli, jak most, piramida czy zamek. Nasi naukowcy przygotowali warsztaty, podczas których będzie można stworzyć różne formy graficzne za pomocą klocków.

Dzieci z drugiej grupy wiekowej podczas zajęć zamienią się z kolei w detektywów i dowiedzą się między innymi, jak odczytywać ślady osób lub pojazdów lub czym różnią się linie papilarne.

Rejestracja na zajęcia Politechniki Juniora i Seniora rozpocznie się 13 marca o godzinie 12:00. Formularze zgłoszeniowe będą dostępne na stronie internetowej: https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/politechnika-juniora-i-seniora-zapisy/

Harmonogram zajęć 18 marca 2023 r.

Grupa wiekowa 6-9 lat

Wykład interaktywny „Mapa – przestrzeń wokół nas zamknięta w atrybutach”

Godzina: rozpoczęcia zajęć: 10:00

Miejsce: Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej

Warsztaty „Wyczarowane z „klocków”

Godzina rozpoczęcia zajęć: 11:30

Miejsce: Centrum Nowych Technologii

Grupa wiekowa 10-12 lat

Wykład interaktywny oraz warsztaty: „Każdy z nas jest wyjątkowy! Czyli czym się różnimy?”

Miejsce: Centrum Nowych Technologii