A A+ A++
2021-10-07-baner-politechnika-juniora-i-seniora-pjs-770x270
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 24.10.2022

Pierwsze w nowym roku akademickim zajęcia Politechniki Juniora i Seniora

Czy każdy może zostać programistą? Jak zbudować trwałą twierdzę? Co żyje w kropli wody? Na te pytanie otrzymali odpowiedzi uczestnicy zajęć Politechniki Juniora i Seniora, które odbyły się 22 października. 

Dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami uczestniczyły w sobotę, 22 października, w zajęciach Politechniki Juniora i Seniora. Było to pierwsze  spotkanie w roku akademickim 2022/2023.

Młodsza grupa, czyli uczestnicy w wieku od 6 do 9 lat, sprawdzili to, czego nie widać gołym okiem. Zapoznali się z działaniem m.in. mikroskopu i mogli sprawdzić, co żyje w kropli wody lub jak z bliska wygląda liść. Podczas warsztatów poświęconych budownictwu dzieci wraz z rodzicami budowały prawdziwą twierdzę i pod czujnym okiem naukowców sprawdzały, jak dobrze wykonać sklepienie. 

Na zdjęciu widać chłopca oraz kobietę, którzy budują twierdzę ze styropianu.

Starsi uczestnicy zajęć – grupa dzieci w wieku od 10 do 12 lat – przekonały się, że każdy może zostać programistą.  Juniorzy podczas wykładu poznali historię komputerów oraz gier komputerów, a już w czasie warsztatów mogli spróbować swoich sił jako programiści i stworzyć własną grę za pomocą języka programowania Scratch. 

Politechnika Juniora i Seniora to zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców lub opiekunów. Podczas wykładów i warsztatów wspólnie odkrywają naukowe zagadnienia przedstawiane przez naukowców Politechniki Śląskiej. 

Na zdjęciu widać kolorowy obrazek wyświetlany z projektora, na którym jest napis 75 lat temu oraz stary komputer

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie