grafika 2023
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 15.02.2023

„Młody Einstein”. Konkurs na eksperyment domowy z fizyki

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Młody Einstein”, polegającym na opracowaniu eksperymentu z zakresu fizyki. Zgłoszenia trwają do 14 kwietnia.

Konkurs „Młody Einstein” polega na przygotowaniu w domu lub w szkole pracy konkursowej z zakresu fizyki lub z pogranicza fizyki i innych dziedzin. Prace mogą mieć formę modelu, makiety, doświadczenia, pokazu, eksperymentu, urządzenia elektrycznego, urządzenia mechanicznego, projektu badawczego lub kombinacji tych elementów.

Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych, chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu fizyki, lubiących kreatywnie myśleć i eksperymentować.

Zgłoszenie do konkursu mogą być przesyłane do 14 kwietnia przez nauczyciela lub opiekuna uczestnika lub grupy. Konkurs odbędzie się w formie zdalnej 25 kwietnia 2023 r. Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu wydarzenia oraz regulamin znajdują się na stronie https://www.polsl.pl/rif/aktualnosci/56347/konkurs-fizyczny-mlody-einstein-dla-uczniow-szkol-ponadpodstawowych/

Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów, a także 30 punktów w procesie rekrutacji na kierunek fizyka techniczna w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznym Politechniki Śląskiej.

Zapraszamy!