313863650_658355775762612_4303914329285383552_n-1
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 23.11.2022

Drukarki 3D, eksperymenty z fizyki. Za nami listopadowe zajęcia PJS

W minioną sobotę, 19 listopada, odbyły się drugie w tym roku akademickim zajęcia Politechniki Juniora i Seniora. Tym razem ich tematem były drukarki 3D oraz zagadnienia z zakresu fizyki.

Młodsza grupa, czyli dzieci w wieku 6-9 lat, oraz ich rodzice lub opiekunowie uczestniczyli w wykładzie interaktywnym oraz warsztatach poświęconych drukarkom 3D. Na zajęciach poznali różne zastosowanie druku 3D, a także dowiedzieli się, jak wykonać projekt takiego druku. Wspólnie z prowadzącym zajęcia mgr. inż. Andrzejem Michnikiem wydrukowali wybrane przez siebie przedmioty.

Ale nie tylko najmłodsi mogli przekonać się, jak działają drukarki 3D. Tym urządzeniom były także poświęcone zajęcia dla drugiej grupy, czyli dzieci w wieku 10-12 lat. Dr inż. Piotr Koper podczas wykładu omówił różne formy druku, wyjaśnił, jak działają drukarki 3D i jak przygotować model do wytworzenia za ich pomocą.

Oprócz tego uczestnicy Politechniki Juniora i Seniora wzięli udział w warsztatach „Materia okiem fizyka”, prowadzonych prze dr Barbarę Solecką. Uczestnicząc w pokazie zjawisk fizycznych, młodzi odkrywcy dokładnie poznali właściwości fizyczne gazów oraz cieczy, a także ich własności elektryczne.

Kolejne zajęcia w ramach Politechniki Juniora i Seniora odbędą się w marcu 2023 roku. Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej Politechniki Juniora i Seniora.

312646122_808101703622359_3768897403190148467_n