A A+ A++
334954169_858739138557451_3916145487945013919_n
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 20.03.2023

Detektywi, kartografowie i budowniczy – co działo się na marcowych zajęciach PJS? 

Najmłodsi miłośnicy nauki mogli sprawdzić się w rolach detektywów, budowniczych oraz kartografów podczas warsztatów i wykładów w ramach Politechniki Juniora i Seniora. Zajęcia odbyły się 18 marca. 

Politechnika Juniora i Seniora to zajęcia skierowane do dzieci oraz ich rodziców lub opiekunów, którzy wspólnie zgłębiają naukę, rozwiązują zadania, poznają zagadnienia z wielu dziedzin. 

Wykład i warsztat "Każdy z nas jest wyjątkowy! Czyli czym się różnimy?" były okazją do poznania takich pojęć jak: daktyloskopia, cheiloskopia, otoskopia, odontoskopia oraz traseologia. Ich uczestnicy dowiedzieli się o różnicach w układzie linii papilarnych, układzie małżowiny usznej oraz uzębieniu, a także o rozpoznawaniu śladów obuwia. 

Podczas wykładu interaktywnego "Mapa – przestrzeń wokół nas zamknięta w atrybutach" każdy mógł przekonać się, czy wykonanie mapy jest trudne i co jest potrzebne do tego, żeby stworzyć mapę danego miejsca. 

Podczas marcowych zajęć Politechniki Juniora i Seniora nie zabrakło również tematów związanych z budownictwem. Podczas warsztatów "Wyczarowane z klocków" dzieci oraz ich rodzice przekonali się,  że najłatwiej wznosić budowle z "klocków". A dowodem na to są np. piramidy czy też Wielki Mur Chiński. Mogli też stworzyć ze specjalnie przygotowanych klocków różne formy graficzne. 

Na kolejne zajęcia Politechniki Juniora i Seniora zapraszamy 22 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/politechnika-juniora-i-seniora/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie