Biegnij po wiedzę okładka
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 20.02.2023     Aktualizacja: 22.02.2023

Biegnij po wiedzę z RUN PAN! Wykłady popularnonaukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, ruszajcie po wiedzę! Już 28 marca 2023 r. możecie wziąć udział w wykładach popularnonaukowych prowadzonych przez naukowców Rady Upowszechniania Nauki PAN.

Zapraszamy do udziału w wykładach popularnonaukowych „Biegnij po wiedzę”, prowadzonych przez naukowców Rady Upowszechniania Nauki PAN. Biorąc udział w warsztatach, będzie można pszerzyć swoją wiedze m.in. z biologii, historii, psychologii. Aby wziąć udział w wykładach, należy zgłosić się przez formularz rejestracyjny. Zgłoszenia może dokonać nauczyciel/opiekun grupy.

Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Wykłady odbędą się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Program:

10:00-10:30       Gdzie szukać śląskich dinozaurów?

prof. Tomasz Sulej, Instytut Paleobiologii PAN, Rada Upowszechniania Nauki PAN

10:45-11:15        Genom i prehistoria

prof. Paweł Golik, Uniwersytet Warszawski, Rada Upowszechniania Nauki PAN

11:30-12:00        Po kim dziedziczymy osobowość, a po kim inteligencję?

dr hab. Wojciech Dragan, Uniwersytet Jagielloński, Rada Upowszechniania Nauki PAN

12:15-12:45       Geny i przyszłość

prof. Ewa Bartnik, Uniwersytet Warszawski, Rada Upowszechniania Nauki PAN

13:00-13:30       Jak historyk może sobie poradzić z tradycjami biblijnymi?

prof. Łukasz Niesiołowski-Spano, Uniwersytet Warszawski, Rada Upowszechniania Nauki PAN

13:45-14:15        Egzotyczna fauna z sielskich wakacji w Miedarach 240 milionów lat temu

prof. Tomasz Sulej, Instytut Paleobiologii PAN, Rada Upowszechniania Nauki PAN

Rada Upowszechniania Nauki PAN (RUN PAN) popularyzuje naukę i inicjuje aktywności upowszechniające wiedzę. Zrzesza naukowców, którzy zbliżają naukę do ludzi, pokazują, jak lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także wskazują na rozwój technologii, badan i techniki. Przekonują, że praca naukowa to niezwykłe, twórcze działanie, które ma wpływ na życie każdego z nas.

2023-02-17-PLAKAT-A3-BIEGNIJ-PO-WIEDZĘ-DEBATA-POPULARYZACJI-NAUKI