A A+ A++

Konkurs Three Minute Thesis®

Autor: AK     Publikacja: 18.04.2021     Aktualizacja: 13.06.2023
Czym jest Three Minute Thesis®?

Three Minute Thesis® (3MT®) to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej na licencji The Uniwersytetu Queensland w Australii. Pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku i dotychczas organizowany był przez 600 uczelni i instytucji, w 59 państwach.

W tym roku po raz kolejny okazję do udziału w konkursie mają doktoranci wszystkich śląskich uczelni. Ich zadaniem będzie zaprezentowanie tematyki związanej ze swoją pracą doktorską w sposób jak najbardziej przystępny dla szerokiego grona odbiorców w jedyne 3 minuty!

Do konkursu mogą zgłaszać się doktoranci wszystkich dyscyplin naukowych. Jest to więc świetna okazja do przybliżenia publiczności  zagadnień naukowych, a także zaprezentowania działalności śląskich uczelni i zachęty do studiowania różnorodnych kierunków. Dzięki udziałowi w 3MT® młodzi naukowcy, będący siłą napędową polskiej nauki, mają okazję do przedstawienia swoich idei i odkryć oraz rozwinięcia zdolności komunikacyjnych i popularyzacyjnych. Poza treningiem zdolności komunikacyjnych i popularyzacją swoich badań uczestnicy mają możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.

Three Minute Thesis® opracowane przez The University of Queensland  w Australii.

Organizator

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie