A A+ A++

Nauka bez granic

Autor: AK     Publikacja: 17.05.2021     Aktualizacja: 30.04.2024
2021-10-18-logo-NAUKA-BEZ-GRANIC-STRONA-cmyk
ico

ZGŁOŚ UDZIAŁ W PROGRAMIE NAUKA BEZ GRANIC

RJO7-CPN@polsl.pl

32 400 30 76

Poznawanie świata naukowego odbywa się wszystkimi zmysłami. Łatwo wtedy wyjaśnić wiele zjawisk, prościej opisać i wytłumaczyć eksperyment. Wykorzystuje się do tego mniej lub bardziej nowoczesne formy prezentacji nauki. A co jeśli ktoś nie może poznawać nauki wszystkimi zmysłami? Albo tradycyjne formy uczenia nie pozwalają mu w pełni docenić piękna świata natury czy zdobyczy techniki? My staramy się jak możemy, żeby popularyzacja nauki w CPN była dla każdego. 

Ideą projektu "Nauka bez granic" są działania naukowe wspierające edukację i popularyzację nauki, do których dostęp powinien być nieograniczony.

Obecnie realizujemy program pilotażowy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Dąbrowie-Górniczym. Jest to jednostka łącząca nauczania z rewalidacją, zajmująca się edukacją, terapią, przygotowująca uczniów do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. 

Naukowcy oraz studenci Politechniki Śląskiej prowadzą z SOSW wspólną pracę nad nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi w oparciu o design thinking. Przygotowane przez społeczność akademicką rozwiązania wykorzystują aspekty z zakresu logopedii, tyflopedagogiki, surdopedagogiki, integracji sensorycznej. 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Nauka bez granic – pomoce dydaktyczne dla edukacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Spotkanie informacyjne on-line: 3 listopada o godzinie 11:00, platforma Zoom

photo
Klauzula informacyjna dla uczestników programu "Nauka bez granic" Pobierz
Ustalenia szczegółowe do porozumienia o współpracy w ramach programu "Nauka bez granic" Pobierz
Załącznik nr 1 (wersja edytowalna) Pobierz
Załącznik nr 2 (wersja edytowalna) Pobierz

Spotkanie w ramach programu "Nauka bez granic"

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie