
Automatyka i Informatyka Przemysłowa
W nowoczesnych firmach produkcyjno-usługowych w różnych branżach przemysłu nieodzowna jest interdyscyplinarna, praktyczna wiedza z zakresu szeroko pojętej automatyzacji układów i procesów przemysłowych.
Inżynier automatyk musi nabyć umiejętności do twórczego działania w zakresie analizy, projektowania oraz praktycznej konstrukcji układów i systemów sterowania, a także oprogramowania systemów automatyki przemysłowej i usługowej, programowania sterowników przemysłowych, użytkowania sieci komputerowych i sieci przemysłowych.
Zatrudnienie
Miejscem zatrudnienia absolwentów studiów I stopnia kierunku Automatyka i Informatyka Przemysłowa są zakłady przemysłowe, firmy usługowe (w tym firmy informatyczne) zajmujące się oprogramowaniem systemów automatyki przemysłowej. Absolwenci mogą również znaleźć zatrudnienie w zakresie automatyki i informatyki w małych i średnich przedsiębiorstwach. Absolwenci posiadają również odpowiednie kwalifikacje, aby pracować w instytutach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych.
Umiejętności
Absolwent kierunku posiada wiedzę i umiejętności z zakresu regulacji automatycznej, informatyki, analizy sygnałów, algorytmów decyzyjnych i obliczeniowych, potrafi korzystać ze sprzętu komputerowego, różnego typu sterowników przemysłowych i profesjonalnego oprogramowania inżynierskiego.
Plany studiów