Start - Aktualnosci

II SilesianCyberHackathon na Politechnice Śląskiej już 5 kwietnia 2024
5 kwietnia 2024 roku na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej odbędzie się SilesianCyberHackathon2024 - rywalizacja uczniów śląskich szkół średnich w zakresie rozwoju kompetencji cyberbezpieczeństwa i budowania świadomości cyfrowej wśród młodzieży.
Celem Wydarzenia jest zwiększanie świadomości społecznej na temat wpływu technologii cyfrowych na życie codzienne i zawodowe, w tym na zwiększanie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego oraz ochronę klimatu.
Główne kategorie zadań SilesianCyberHackathon 2024 obejmują:
I Bezpieczeństwo pracowników w zakładach przemysłowych,
II Cyfrowe rozwiązania dla ochrony klimatu i środowiska,
III Zarządzanie infrastrukturą IT/OT,
IV Automatyzacja i monitorowanie cyberbezpieczeństwa w zakładach przemysłowych,
V Zastosowanie technologii kognitywnych w przemyśle.
Wydarzenie organizowane przez Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Centrum Wymiany i Analizy Informacji dla sektora wydobywczo-energetycznego (ISAC-GIG) wymyka się klasycznym kanonom olimpiad oraz konkursów organizowanych dla młodzieży szkół średnich.
SilesianCyberHackathon2024 z założenia ma umożliwiać integrację wielu środowisk, na stałe wpisując się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.
SilesianCYBERhackathon2024 rozpocznie się w piątek 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 9.00, a zdalne spotkanie organizacyjne z zarejestrowanymi uczestnikami SilesianCYBERhackathon2024 obędzie się w dniu 3 kwietnia 2024 o godz. 10:00 na platformie MS Teams.
Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe:
1 miejsce 5 tyś. zł
2 miejsce 3 tyś. zł
3 miejsce 2 tyś. Zł
2 x wyróżnienie po 1 tyś. zł
oraz nagroda specjalna dla laureatów w postaci dodatkowych punktów przy rekrutacji na studia na Politechnice Śląskiej na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.
REGULAMIN SilesianCyberHackathon2024 i więcej szczegółów w sprawach związanych z organizacją wydarzeń mu towarzyszących znajdziecie państwo na stronie internetowej pod adresem https://silesiancyberhackathon.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału, niech nasze spotkanie będzie okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także do nawiązania ciekawych znajomości wśród młodych ludzi zainteresowanych technologią i bezpieczeństwem cyfrowym.
Dziekan Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej
prof. dr hab. inż. Franciszek Plewa
Aktualności
Pokaż wszystkie














Więcej aktualności Mniej aktualności
Współpraca:

Polska Grupa Górnicza S.A. jest największym producentem węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Spółka dostarcza węgiel do krajowych odbiorców w sektorze energetyki i ciepłownictwa, a także odbiorców indywidualnych na potrzeby gospodarstw domowych. Jej potencjał produkcyjny jest kluczowym czynnikiem bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Współpraca:

Grupa Kapitałowa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja, sprzedaż koksu i węglopochodnych stanowią podstawową działalność Grupy JSW.
Współpraca:

Południowy Koncern Węglowy jest jednym z kluczowych producentów węgla energetycznego w Polsce. Skupia trzy zakłady górnicze w zachodniej Małopolsce oraz wschodniej części województwa śląskiego: ZG Sobieski w Jaworznie, ZG Brzeszcze w Brzeszczach oraz ZG Janina w Libiążu. Głównymi odbiorcami węgla produkowanego w trzech zakładach górniczych są sektor gospodarstw domowych oraz energetyka zawodowa i ciepłownictwo.
Współpraca:

KOMAG jest partnerem naukowo-badawczym podnoszącym efektywność, jakość i bezpieczeństwo kluczowych procesów gospodarczych klientów.
Współpraca:

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie 5 województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.
Współpraca:

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG to firma specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, informatyki, cyberbezpieczeństwa oraz Przemysłu 4.0. Łączymy najnowsze osiągnięcia naukowe z realnymi potrzebami biznesu, dostarczając technologie, które wspierają rozwój i cyfrową transformację przedsiębiorstw.
Współpraca:

WASKO jest jedną z największych firm technologicznych w Polsce, wdrażającą nowoczesne rozwiązania. Zapewnia wsparcie przedsiębiorstw i instytucji w procesie dostosowywania się do dynamicznych zmian rynkowych oraz wyzwań cyfrowej transformacji.
Współpraca:

DSI Underground specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży komponentów chemicznych oraz urządzeń do wytwarzania pianowych tworzyw sztucznych na bazie żywic mocznikowo-formaldehydowych. Produkty te znajdują zastosowanie w izolacji wyrobisk górniczych, wypełnianiu pustych przestrzeni oraz jako sztuczne podłoże dla roślin w rolnictwie. Z czasem oferta została rozszerzona o systemy poliuretanowe i organiczno-mineralne do konsolidacji i uszczelniania skał w górnictwie.
Współpraca:

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu to unikalna placówka poświęcona historii górnictwa. Obejmuje Kopalnię Guido i Sztolnię Królowa Luiza, oferujące podziemne trasy turystyczne. To jedna z najważniejszych atrakcji industrialnych Śląska.
Współpraca:

Vector Software Group to producent m.in. oprogramowania do projektowania w branżach architektonicznej, energetyki, GIS, geodezji, drogownictwa, elektryki czy wentylacyjnej. Tworzy również autorskie rozwiązania Software House.
Współpraca:

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN prowadzi działalność naukową i badawczo-rozwojową w dyscyplinie: Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka dostarczając nauce i gospodarce nowoczesnych, ekonomicznych, ekologicznych i społecznych rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi kraju i regionów w obszarze surowcowym i energetycznym.
Współpraca:

JSW IT SYSTEMS Sp. z o.o. zapewnia kompleksową obsługę informatyczną aktywnie działając w obszarze Przemysłu 4.0. Głównym Klientem jest Grupa Kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, dla której Spółka stanowi zaplecze informatyczne.
Współpraca:

Loxone umożliwia łatwą kontrolę i inteligentną automatyzację wszelkiego rodzaju projektów. Od inteligentnych domów, obiektów komercyjnych po specjalne zastosowania.
Współpraca:

Przedsiębiorstwo Usług Górniczych i Budowlanych - BUD sp. z o.o. jest generalnym wykonawcą kompleksowych robót górniczych na terenie LGOM w tym drążenie i przebudowa wyrobisk górniczych, budowa przenośników taśmowych, rozdzielni elektrycznych, wyrobisk funkcyjnych takich jak komory maszyn ciężkich wraz z wyposażeniem, komory rozładunku materiałów rafineryjnych / petrochemicznych, komory materiałów wybuchowych i inne.
Współpraca:

Deltaprime to firma specjalizująca się w monitoringu wizyjnym i systemach zabezpieczeń obiektów.
Współpraca:

2RHP sp. z o.o. jest twórcą innowacyjnego w skali światowej systemu ratowniczej łączności bezprzewodowej oraz opcjonalnie przewodowej RESYS, przeznaczonym do pracy w podziemnych zakładach górniczych, w tym w zakładach zagrożonych wybuchem metanu i/lub pyłu węglowego. RESYS zwiększa bezpieczeństwo w górnictwie.