Aktualności Koła Terenowego SGP

10.12.2009r.
Wygłoszono referaty:

• Geoportale na Śląsku i nie tylko (referował Pan P.Pachół – WODGiK)
  • Satelitarne sieci GNSS jako nowy standard prac geodezyjnych w Polsce (referowali Z. Siejka - Uniwersytet Przyrodniczy Kraków, V. Sokoła-Szewioła – Politechnika Śląska Gliwice)
  • Rozgraniczanie nieruchomości w trybie administracyjnym (referował Pan S. Ptak - Wydział Geodezji i Kartografii, UM Gliwice)

02.03.2010r.
Spotkanie sprawozdawczo-wyborcze.

15.06.2010r.
Spotkanie seminaryjne.
Wygłoszono referat : Kierunki ustawowych zmian w Prawie Geodezyjnym i Kartograficznym. (referował Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego - Pan Mirosław Puzia).

07.12.2010r.
Wygłoszono referaty:

• Zasób mapowy w Starostwie Powiatowym w Gliwicach (referował Kierownik Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej - Pan Zbigniew Solarski).

28.03.2011r.
Spotkanie seminaryjne.
Wygłoszono projekt Rozporządzenia dotyczący nowych standardów technicznych w geodezji (referowała Pani Ewa Dyrda).

15.12.2011r.
Spotkanie seminaryjno-sprawozdawcze.
Wygłoszono referaty:

• Satelitarna Interferometria Radarowa InSAR (wygłosił Pan dr inż. Paweł Sopata z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie),
  • Kataster w Unii Europejskiej (referował Pan dr inż. Edward Mecha z Stowarzyszenia Użytkowników Krajowego Systemu Informacji o Terenie).

07.12.2012r.
Wygłoszono referaty:

• Standardy techniczne tworzenia bazy danych GESUT i BDOT500 oraz „nowej” mapy zasadniczej w świetle projektu rozporządzenia w sprawie bazy danych GESUT, BDOT500 oraz mapy zasadniczej (referował Dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej- Jerzy Zieliński),
  • Deregulacja zawodu geodety (wygłosił Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego - Mirosław Puzia).

02.03.2013r.
Spotkanie sprawozdawczo – wyborcze
Wybrano nowy Zarząd Koła na kadencję 2013-2017.

• Wygłoszono sprawozdanie z działalności Koła Terenowego w Gliwicach w okresie 2010-2013.

15.04.2013r.
Spotkanie seminaryjne.
Wygłoszono referat : Ogólne zasady sporządzania dokumentacji geodezyjnej dotyczącej elementów EGiB. (referował Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego - Pan Mirosław Puzia).

18.12. 2013r.
Spotkanie seminaryjne.
Wygłoszono referat dotyczący: Jakości Kształcenia Geodetów i Kartografów w Polsce. (referowała Pani Profesor Politechniki Śląskiej Violetta Sokoła - Szewioła).

25.02.2014r.
Wygłoszono referaty:

• Zmiany w rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków.
  • Organizacja i tryb prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w świetle przepisów nowego Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji. (referował Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego – Pan Mirosław Puzia).

14.04.2015 r.

Spotkanie seminaryjne.

Zmiany w Ustawie Prawo Geodezyjne i Kartograficzne -  referował Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego - Pan Mirosław Puzia.

06.04.2016 r.

Spotkanie seminaryjne.

Powiatowa i krajowa baza GESUT, baza danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej w świetle przepisów nowych Rozporządzeń Ministra Administracji i Cyfryzacji -referował Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego - Pan Mirosław Puzia.

17.01.2017 r.

Spotkanie seminaryjne.

• Ewidencja gruntów i budynków – aktualny stan prawny- referował Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego - Pan Mirosław Puzia.
  • Kształcenie i doskonalenie zawodowe geodetów i kartografów- wnioski z V forum nt. kształcenia referowała kol. Violetta Sokoła - Szewioła.

2018.12.06

Prezentacja:

Postępowania dyscyplinarne wobec  osób wykonujących samodzielne  funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii” – referat wygłosi  mgr inż. Ewa Niestrój - Przewodnicząca Wspólnej Wojewódzkiej Komisji Dyscyplinarnej w Katowicach.

2019.04.11

Prezentacja:

• "Niech Geodeta wie czego RODO od niego chce" - wymogi dotyczące dokumentacji i ochrony danych osobowych w firmie – referat wygłosi Jolanta Szostak, Inspektor Ochrony Danych Osobowych - Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Katowicach
  • 100 lat SGP- Violetta Sokoła-Szewioła

2019.10.29

Prezentacja:

"E-operat techniczny – cyfryzacja może być prosta”- referat wygłosi Artur Kaczmarek, Dyrektor WODGiK w Katowicach.

2020.07.21

Prezentacja:

„Zmiany w Ustawie Prawo Geodezyjne i Kartograficzne- wybrane zagadnienia” szkolenie będzie przeprowadzone przez śląskiego WINGiK  Mirosława Puzia

2020.11.26

Prezentacja:

"Monitoring Obiektów Przemysłowych z wykorzystaniem nowoczesnych systemów pomiarowych" - prezentację przedstawi Pan Michał Dąbrowski, przedstawiciel TPI Sp. z o.o. , Oddział w Warszawie.