Start - Aktualnosci

Wykład „Kierunki rozwoju procesu produkcji stali”
Gośćmi spotkania będą dr Artur Maciej, inż. Agata Kołkowska i inż. Hubert Knap z Wydziału Chemicznego, którzy wygłoszą wykład „Kierunki rozwoju procesu produkcji stali”.
Seminarium odbędzie się w ramach Sekcji Młodych Naukowców Priorytetowego Obszaru Badawczego Materiały Przyszłości, POB3.
Dr inż. Artur Maciej ukończył studia magisterskie w 2007 roku na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej na kierunku Technologia Chemiczna. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora w dyscyplinie technologia chemiczna i od tego czasu jest pracownikiem Politechniki Śląskiej, aktualnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii.
Dr inż. Artur Maciej w swojej pracy naukowej zajmuje wytwarzaniem powłok elektrolitycznych, modyfikacją powierzchni metali i stopów metali oraz badaniami korozyjnymi. W ramach jego zainteresowań badawczych znajduje się anodowe utlenianie cynku i jego stopów, w tym w ostatnim czasie proces plazmowego utleniania elektrolitycznego tych materiałów. W latach 2014-2017 był kierownikiem dwóch projektów badawczych (LIDER, SONATA) dotyczących anodowania powłok stopowych Zn-Ni oraz Zn-Co, finansowanych przez Narodowe Centrom Badań i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Nauki. Dr Artur Maciej bardzo chętnie podejmuje się także rozwiązywania problemów przemysłowych związanych z korozją. Jest współautorem ok. 100 publikacji, a jego h-index wynosi 16.
Inż. Agata Kołkowska jest studentką ostatniego semestru Technologii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej.
Pani Agata zajmuje się modyfikacją chemiczną oraz elektrochemiczną tytanu i jego stopów, ze szczególnym naciskiem na plazmowe utlenianie elektrochemiczne, do zastosowania w biomateriałach oraz fotokatalizie. Jest współautorką 9 publikacji. Agata uczestniczyła w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych, prezentując wyniki swoich badań, a w sierpniu ubiegłego roku w projekcie Accelerators for Healthcare, we współpracy z Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała Stypendium Ministra dla studentów.
Inż. Hubert Knap jest studentem ostatniego semestru Technologii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej.
Pan Hubert zajmuje się modyfikacją chemiczną oraz elektrochemiczną tytanu i jego stopów, gdzie najczęściej wykorzystywaną przez niego techniką jest plazmowe utlenianie elektrochemiczne. Istotną częścią jego pracy jest również modyfikacja następcza tytanu i jego stopów w celu uzyskania właściwości bioaktywnych. Hubert uczestniczył w wielu konferencjach na poziomie międzynarodowym oraz ogólnopolskim, a w maju tego roku odbył staż naukowy na Uniwersytecie Króla Jana Karola (Universidad Rey Juan Carlos) w Madrycie.
Aktualności
Pokaż wszystkie













Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.