A A+ A++
photo
Autor: Jacek Kocurek Publikacja: 02.11.2021 Aktualizacja: 02.11.2021

Spółka ORLEN Południe zaprasza na staż

Jesteś absolwentem Wydziału Chemicznego lub niedługo kończysz studia? Interesuje Cię praca w przemyśle chemicznym? Chcesz zdobyć doświadczenie w branży petrochemicznej, współpracując z najlepszymi w Polsce specjalistami? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiadasz twierdząco, to staż Kierunek ORLEN jest dla Ciebie!

Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu Bartłomieja Bieńka

Nazywam się Bartłomiej Bieniek i jestem studentem Technologii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej. Studiowanie łączę ze zdobywaniem zawodowych doświadczeń. Od lipca br. biorę udział w programie stażowym Kierunek ORLEN. Chciałbym opowiedzieć Ci o stażu i zaprosić Cię do udziału w rekrutacji do półrocznego, płatnego programu stażowego Kierunek ORLEN, która trwa do 21 listopada.

Co po technologii robię w ORLENIE?

Jestem zaangażowany w projekt wdrożenia instalacji pilotażowej do produkcji kwasu mlekowego w spółce ORLEN Południe w Trzebini. Rafineria znajduje się ok. 65 km od naszej Uczelni, a jej początki sięgają schyłku XIX wieku. Co ciekawe, jest to pierwszy w Polsce producent biopaliw.

Wdrożenie instalacji pilotażowej do produkcji kwasu mlekowego jest wydarzeniem przełomowym, gdyż będzie to pierwszy produkcyjny proces biotechnologiczny realizowany w Grupie ORLEN. Trend importu kwasu mlekowego do Polski w ostatnich latach jest wzrostowy, a ORLEN Południe po przeskalowaniu procesu będzie w stanie pokryć większość krajowego zapotrzebowania na tę substancję. Jest to również kluczowy projekt w kontekście transformacji Spółki w biorafinerię, a możliwość czynnego uczestnictwa w nim jest dla mnie, jako stażysty, szansą na zdobycie unikalnych doświadczeń i wiedzy, a także nawiązania branżowych kontaktów. Bardzo istotne jest dla mnie przede wszystkim to, że mogę uczyć się od specjalistów w swoich dziedzinach, co każdego dnia napędza mnie do działania!

Dlaczego staż w ORLENIE?

Staż w ORLENIE pozwala zdobyć pierwsze, jakże ważne doświadczenie w pracy m.in. w branży chemicznej. Jednak pamiętaj, że ORLEN to nie tylko chemia. Masz tutaj możliwości rozwoju zarówno po studiach chemicznych, jak i tych związanych m.in. z budownictwem, ekonomią, finansami, mechaniką, inżynierią procesową czy zarządzaniem. Ponadto masz szansę na nawiązanie kontaktów ze specjalistami. Przez 6 miesięcy płatnego stażu realizujesz swoje obowiązki i zadania pod okiem opiekuna stażu, który jest pracownikiem danego działu. W moim przypadku jest to dział Technologii i Rozwoju, którego zespół odpowiada m.in. za wdrażanie projektów z dziedziny technologii i inżynierii chemicznej. Stażysta ma realny wpływ na projekt, w którym uczestniczy, co jest po prostu bezcenne.

Oprócz bieżących prac w swoich zespołach, stażyści uczestniczą w szkoleniach, które pokazują projekty realizowane w spółkach Grupy  ORLEN, ale też rozwijają nasze kompetencje miękkie. Natomiast chętni mogą zaangażować się w program Ambasador Marki Pracodawcy, w którym mam przyjemność brać udział. Pozwala on stażystom na promocję Grupy ORLEN jako pracodawcy oraz budowanie własnej marki osobistej poprzez różnego rodzaju aktywności, jak chociażby udział w wydarzeniach organizowanych na uczelni, np. Dzień Wiedzy z ORLENEM.

Nie zwlekaj – APLIKUJ!

Do programu stażowego Kierunek ORLEN możesz aplikować do 21 listopada! Proces rekrutacji składa się z dwóch etapów: przesłania CV wraz z rozwiązaniem case study oraz rozmowy rekrutacyjnej z przyszłym opiekunem. Temat case study jest powiązany z obszarem, do którego składana jest aplikacja, a odpowiednie przygotowanie go pomaga usystematyzować wiedzę i lepiej zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej. Po więcej szczegółów na temat programu stażowego Kierunek ORLEN zapraszam na stronę internetową www.orlen.pl/pl/kariera. Zapraszam do udziału w rekrutacji!

09_Banner_1200x627 jesień 2021.jpg (410,66 kB)

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Nasza studentka, Barbara Guzdek, nagrodzona na konferencji NanoBioMat

Jacek Kocurek
2025-07-01 07:35:00
2025-07-01 07:45:06
01.07.2025
photo

IX Edycja Konkursu PZPTS na najlepszą pracę dyplomową z zakresu nowatorskiego wykorzystania tworzyw sztucznych

Jacek Kocurek
2025-06-16 12:07:49
2025-06-16 12:17:43
16.06.2025
photo

Kolejny srebrny medal i nagroda PIRP dla naukowców z Zespołu Elektrochemii na INTARG® 2025 Katowice

Maciej Sowa
2025-06-05 08:12:00
2025-06-09 08:49:44
05.06.2025
photo

MAMY AŻ 3 PROJEKTY SONATA-20!

Jacek Kocurek
2025-06-03 10:05:07
2025-06-03 10:16:15
03.06.2025

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie