Start - Wydarzenia

Zajęcia warsztatowe w ramach cyklu „Kalejdoskop Elektroniki” dla uczniów Technikum im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej
8 czerwca 2022 roku w ramach cyklu „Kalejdoskop Elektroniki” odbyły się warsztaty dla uczniów Technikum im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej. W zajęciach brała udział klasa o specjalności Technik Programista. W pierwszej kolejności goście wysłuchali informacji Pana Dziekana Wydziału AEiI – Prof. Dariusza Kani na temat studiów na Politechnice Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków na naszym Wydziale.
Dla gości przygotowano zajęcia z następujących tematów:
- „Elektroniczny kameleon – rzecz o programowalnych układach logicznych” – prowadzenie dr hab. inż. Adam Milik, prof. PŚ, Katedra Systemów Cyfrowych
- „Elektroniczny baner reklamowy” – prowadzenie dr inż. Tomasz Rudnicki oraz dr inż. Bernard Wyrwoł, Katedra Systemów Cyfrowych









EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej
Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum EURECA-PRO. Od 4 do 8 października 2021 roku zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu, a także współpracy wspólnoty akademickiej z konsorcjum oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.


Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:

Radan Sp. z o.o. to firma z branży budowlanej specjalizująca się w budownictwie wielomieszkaniowym oraz zabudowie jednorodzinnej.
Współpraca:

APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.
Współpraca:

Katowice Airport to międzynarodowy port lotniczy, dysponujący jedną z najdłuższych dróg startowych dostępnych w Polsce,