A A+ A++

Opis sylwetki absolwenta kierunku:

Inżynieria Lotnicza i Kosmiczna

photo

Absolwenci studiów stopnia pierwszego kierunku – Inżynieria Lotnicza i Kosmiczna posiadają specjalistyczną wiedzę inżynierską z zakresu funkcjonowania nowoczesnego przemysłu lotniczego i kosmicznego, a w szczególności: projektowania, wytwarzania, zasad ich funkcjonowania jak i eksploatacji statków powietrznych czy obiektów kosmicznych, materiałów stosowanych do budowy statków powietrznych oraz logistyki transportu lotniczego. Ponadto znają i rozumieją przepisy prawne oraz podstawowe mechanizmy ekonomiczne dotyczące zasad ustrojowych państwa, z uwzględnieniem różnic dotyczących własnego regionu.

Absolwenci tego kierunku są zdyscyplinowani, o wysokim stopniu samodzielności i odpowiedzialności, potrafią wytwarzać konstruktywną atmosferę w miejscu pracy, posiadają umiejętności twórczego myślenia oraz traktowania napotkanych problemów. Dodatkowo rozumieją wieloaspektowo sytuację własnego regionu na tle sytuacji krajowej oraz międzynarodowej jak i posiadają umiejętności kompletowania informacji o funkcjonowaniu instytucji, w której są zatrudnieni. Odpowiednie przygotowanie ogólne m.in. z zakresu ekonomii, zasad zarządzania oraz specjalistyczne – inżynierskie, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności praktycznych, pozwalają im na szybkie przystosowanie się do indywidualnych warunków pracy, zarówno w dużych zakładach, jak również w średnich i małych przedsiębiorstwach z branży lotniczej. Z okresu pobytu na uczelni wynoszą pozytywne przyzwyczajenia w zakresie kontaktów międzyludzkich oraz sposobów wykonywania swojego zawodu.

Absolwenci kierunku – Inżynieria Lotnicza i Kosmiczna znają język obcy na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiadają umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku inżynierii lotniczej i kosmicznej, z uwzględnieniem ścieżki dyplomowania. Potrafią komunikować się w języku obcym przy wykorzystaniu różnych mediów tj. telefonu, komunikatorów internetowych (zarówno głosowych jak i tekstowych), e-maila. Potrafią również sporządzić dokumentację techniczną, sprawozdanie z realizacji badań itp. w tym w języku obcym.

Potrafią dostosować się do zmiennego, dynamicznego, elastycznego i międzynarodowego rynku pracy a dzięki odbytym praktykom zawodowym w specjalistycznych firmach są świadomi konkurencyjności na współczesnym rynku pracy i potrafią sprostać oczekiwaniom pracodawców. Dobrze odnajdują się w pracy zespołowej i potrafią przyjmować w niej różne role. Są świadomi spoczywającej na nich odpowiedzialności za podejmowane decyzje i potrafią pracować w warunkach ciągłego nadzoru. Są również przygotowani do pracy w środowisku wielokulturowym, często zmiennym oraz są świadomi dyspozycyjności – czyli konieczności częstych wyjazdów służbowych (w tym również zagranicznych), pracy w godzinach nadliczbowych czy pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych.

.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie