Autor: Mateusz Naramski Publikacja: 09.11.2021 Aktualizacja: 09.11.2021

Ważne! Najnowsza procedura postępowania w przypadku podejrzenia lub wystąpienia zakażenia wirusem Sars-CoV-2

Ważne! Prosimy o zapoznanie się z najnowszą procedurą postępowania w przypadku podejrzenia lub wystąpienia zakażenia wirusem Sars-CoV-2 u studentów, doktorantów, uczestników studiów podyplomowych oraz uczestników innych form kształcenia na Politechnice Śląskiej.

Treść załącznika do zarządzenia nr 205/2021 Rektora Politechniki Śląskiej z dnia 5 listopada 2021 r.
1. We wszystkich obiektach Uczelni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.
2. Nakazu, o którym mowa powyżej, nie stosuje się w przypadku studentów, doktorantów, uczestników studiów podyplomowych i uczestników innych form kształcenia, a także osób prowadzących zajęcia dydaktyczne w trakcie tych zajęć, chyba że osoba prowadząca zajęcia zdecyduje inaczej ze względu na warunki bezpieczeństwa.
3. Do obiektów Uczelni, w których prowadzone są zajęcia dydaktyczne, mają wstęp studenci, doktoranci, uczestnicy studiów podyplomowych i uczestnicy innych form kształcenia, którzy:
1) nie mają objawów chorobowych sugerujących zakażenie wirusem SARS-CoV-2,
2) nie są objęci kwarantanną lub izolacją.
4. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów sugerujących zakażenie wirusem SARS-CoV-2 studenci, doktoranci, uczestnicy studiów doktoranckich i uczestnicy innych form kształcenia powinni skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ.
5. Studenci, doktoranci, uczestnicy studiów podyplomowych i uczestnicy innych form kształcenia są zobowiązani do niezwłocznego powiadomienia odpowiednio właściwego Biura Dziekana/Dyrektora oraz właściwego Biura Obsługi Studentów albo osobę odpowiedzialną za obsługę administracyjną studiów podyplomowych i innych form kształcenia o:
1) stwierdzonym zachorowaniu wywołanym wirusem SARS-CoV-2,
2) objęciu kwarantanną lub izolacją.
6. Kierownik jednostki podstawowej, ogólnouczelnianej lub usługowej, w której zgłoszono zachorowanie studenta, doktoranta, uczestnika studiów podyplomowych, uczestnika innej formy kształcenia lub prowadzącego zajęcia, niezwłocznie od powzięcia informacji o zakażeniu przesyła na adres mailowy Sekretariatu Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia (rds-info@polsl.pl) informację o powyższym zakażeniu wraz z planem zajęć grupy w dniu zgłoszenia.
7. Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia decyduje o ewentualnym odwołaniu zajęć w dniu zgłoszenia lub prowadzeniu zajęć w tym dniu z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
8. Jeżeli zakażenie u studenta, doktoranta, uczestnika studiów podyplomowych, uczestnika innej formy kształcenia lub prowadzącego zajęcia zostanie potwierdzone testem, bezwarunkowy nakaz noszenia maseczek przez okres 10 dni od daty potwierdzenia zakażenia obowiązuje wszystkie osoby uczestniczące z daną osobą zakażoną w zajęciach.
9. Nieobecność studenta, doktoranta, uczestnika studiów doktoranckich lub uczestnika innej formy kształcenia na zajęciach spowodowana potwierdzoną właściwym dokumentem kwarantanną lub izolacją traktuje się jako nieobecność usprawiedliwioną.
10. Odwołane zajęcia należy odrobić do końca danego semestru. Dopuszcza się przeprowadzenie ich z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
11. W każdym przypadku zaleca się podjęcie działań profilaktycznych mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia, w tym stosowanie środków do dezynfekcji oraz zachowanie dystansu społecznego.

2 z 404

Pokaż wszystkie

2024-04-10 12:25:00
2024-04-10 12:38:51