Autor: Lesław Gajda Publikacja: 27.04.2023 Aktualizacja: 27.04.2023

I- wszy Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej (17.03.2023 r.) - rekord: 1097 osób

17 marca 2023 r. na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej miało miejsce wydarzenie o nazwie "Pierwszy Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej". Odbył się on pod hasłem: „Tajemnice materiałów i jak je odkryć”.

W ramach wydarzenia został pobity rekord na największą lekcję inżynierii materiałowej w Polsce. Po wydarzeniu organizatorzy lekcji przesłali dokumentację ze wszystkich lokacji do Biura Rekordów. Sędzia Biuro Rekordów dokładnie zweryfikowała ich zgodność z wytycznymi, obejrzała nagrania z próby i przejrzała dokumentację świadków. Ostateczny wynik został pomniejszony o liczbę osób, która rozmawiała podczas wydarzeń lub korzystała z telefonów komórkowych. Łączna liczba uczestników, jaka brała udział w największej lekcji inżynierii materiałowej wyniosła: 1097 osób.

Mamy REKORD!!!!!!

Rekord-Polski-Logo1.jpg (82,32 kB)

Lista podmiotów, które wzięły udział jest bardzo długa a na niej znajdują się takie placówki jak: Polskie Towarzystwo Materiałoznawcze, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Techniczno-Humanistyczna, Politechnika Częstochowska, Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Śląski, Wojskowa Akademia Techniczna, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Ważnymi patronami wydarzenia były: Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN i Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN.

Biuro Rekordów Polski ogłosiło nasz rekord:

Napisali o Nas też na Onecie:

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich!

Do zobaczenia za rok!

Pokaż wszystkie