24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, Ekologiczna i praktyczna edukacja młodzieży – Silesian Greenpower – ekologiczne, wyścigowe samochody elektryczne.

Autor: AK     Publikacja: 20.04.2021     Aktualizacja: 13.09.2021
2021-08-24-banery-menu-www-370x206-piknik

materiały: Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Temat: Ekologiczna i praktyczna edukacja młodzieży – Silesian Greenpower – ekologiczne, wyścigowe samochody elektryczne.
Forma: wydarzenie on-line / wirtualne spotkanie z naukowcem / live
Spotkanie otwarte
Termin: 8 maja 2021 r. godz. 17:00

Prowadzący spotkanie
Miłosz Mróz – student 2 roku Politechniki Śląskiej, Wydział Mechaniczny Technologiczny, kierunek: Automatyka i Robotyka. Członek Studenckiego Koła Naukowego Silesian GreenPower. W zespole zajmuje się udoskonalaniem budowy i działania układów pojazdów, które pełnią istotną rolę dla bezpieczeństwa i poprawy funkcjonowania bolidów elektrycznych.
Zainteresowania: pojazdy elektryczne, psychologia, wędrówki górskie.

Mateusz Borth - student 2 roku Politechniki Śląskiej, Wydział Mechaniczny Technologiczny, kierunek: Automatyka i Robotyka. Członek Studenckiego Koła Naukowego Silesian GreenPower. W zespole zajmuje się udoskonalaniem budowy i działania układów pojazdów, które pełnią istotną rolę dla bezpieczeństwa i poprawy funkcjonowania bolidów elektrycznych.
Zainteresowania: motoryzacja, elektronika oraz robotyka, książka, podróże.

Przedmiot spotkania
Przedmiotem spotkania jest prezentacja działalności Studenckiego Koła Naukowego Silesian GreenPower. Uczestnicy spotkania poznają idee ekologicznych wyścigów oraz zasady obowiązujące na zawodach GreenPower Education Trust. Prowadzący opowiedzą o kulisach działalności projektu, oraz o wyjazdach na zawody do Wielkiej Brytanii i spotkaniach, a dla zainteresowanych, także o rozwiązaniach technologicznych. Zostanie przedstawiona również praca naukowa studentów, oraz możliwości, jakie daje uczestnictwo w projekcie Silesian GreenPower.

Kim Jesteśmy i dlaczego warto dołączyć do nas?
Na czym polega rywalizacja GreenPower Education Trust?
Jakie inne możliwości oferuje GreenPower?

Na te pytania oraz inne przygotowane przez uczestników spotkania, prowadzący chętnie odpowiedzą.

Uczestnicy
Spotkanie dedykowane jest dla młodzieży oraz wszystkich zainteresowanych tematyką ekologicznych, wyścigowych samochodów elektrycznych.