A A+ A++

Szanowni Państwo,

w związku z wyczerpaniem ilości miejsc na konferencję "Języki przyszłości-przyszłość języków obcych" zapisy zostają wstrzymane.

Serdecznie dziękujemy za  zainteresowanie naszym wydarzeniem i tak liczne zgłoszenia. Wszystkich zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej. 

Organizatorzy

 

 

Szanowni Państwo,

Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach ma zaszczyt  i przyjemność zaprosić Państwa na XII Konferencję Naukowo-Dydaktyczną  „Języki  przyszłości – przyszłość języków obcych”. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21.10.2023 w Gliwicach – górnośląskim mieście akademickim o bogatej, wielokulturowej historii.

Po latach wymuszonego dystansu społecznego z radością przygotowujemy konferencję w formie stacjonarnej, która pozwala na aktywne uczestnictwo w wydarzeniu oraz sprzyja nawiązywaniu  i utrwaleniu kontaktów, debatom i wymianie doświadczeń.  Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli akademickich, edukatorów, lingwistów, pedagogów, a także – w kontekście edukacji interdyscyplinarnej - przedstawicieli innych dziedzin naukowych.

Mamy nadzieję, że nasza kolejna konferencja stanie się – tak jak poprzednie – miejscem spotkania fachowców i osobowości, a także platformą  wymiany wiedzy oraz  impulsów dla  efektywnej i przyjaznej praktyki edukacyjnej.

Doświadczenia z okresu pandemii oraz procesy gospodarcze, społeczne i polityczne stale kształtują obraz aktualnych potrzeb i wyzwań - również w obszarze edukacji językowej. Powstają nowe zjawiska, zagrożenia i szanse.

Zapraszamy zatem do prezentacji własnych projektów, działań naukowych i dydaktycznych. Żywiąc przekonanie, że języki obce pomagają budować nowe tożsamości i mosty porozumienia na wielu płaszczyznach, ucieszymy się z Państwa uczestnictwa w konferencji. Serdecznie zapraszamy do Gliwic!

W centrum rozważań stawiamy poniższe zagadnienia tematyczne:

  • Edukacja  4.0 -  konteksty naukowe i zawodowe nauki języków obcych,
  • Instrumenty dydaktyczne, media, projekty interdyscyplinarne i  międzynarodowe,
  • Edukacja językowa osób ze specjalnymi  potrzebami,
  • W stronę doświadczenia: od firmy przez miasto i park do muzeum - możliwości i obszary praktycznej nauki języka,
  • Czy język angielski wystarczy? Potrzeby i kompetencje językowe jutra,
  • W drodze do równowagi: Work-life-balance - kryteria, narzędzia, cele,
  • Nauczanie języka polskiego i promowanie polskiej kultury.

Po konferencji planowane jest wydanie monografii.

 

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie