A A+ A++
photo
Autor: Michał Jeleń Publikacja: 19.01.2024 Aktualizacja: 24.01.2024

Seminarium dyplomowe KENER w Jakuszycach

Kontynuując tradycję seminariów dyplomowych Katedry, grupa studentów wraz z kadrą naukową uczestniczyła w dniach 8-10.01.2024 r. w seminarium semestru dyplomowego studentów I stopnia. Seminarium tradycyjnie już miało miejsce w Górach Izerskich, w Chatce Górzystów, a główną aktywnością pozaseminaryjną było narciarstwo biegowe.

W tegorocznym seminarium udział wzięło czterech studentów kierunku Elektrotechnika oraz jedna przedstawicielka kierunku Informatyka. Kadrę reprezentowało czterech wykładowców: prof. M. Stępień, dr A. Latko, dr A. Bodora oraz dr M. Jeleń, a także doktorant O. D. Olagbegi.

Część seminaryjna wyjazdu podzielona była na dwie części. W pierwszej, mającej miejsce w poniedziałkowy wieczór, referaty wygłosili (podane tematy nie są tytułami projektów inżynierskich, wskazują jedynie tematykę podejmowaną przez studentów):

  • Martyna Gryt (kier. Informatyka) – Website for organization of production flow in the company (promotor: dr Paweł Lasek)
  • Marcel Bogocz (kier. Elektrotechnika) – Rechargable energy systems (promotor: dr M. Zygmanowski)
  • Konrad Sowula (kier. Elektrotechnika) – UART – USB conversion system (promotor: prof. M. Kampik).

W drugiej części, mającej miejsce we wtorek wieczorem, zagadnienia związane z projektami inżynierskimi prezentowali:

  • Tomasz Caputa (kier. Elektrotechnika) – LED 3D display (promotor: dr A. Domoracki)
  • Artur Janus (kier. Elektrotechnika) - Wideband power amplifier (promotor: prof. M. Kampik).

Ostatnim wystąpieniem wtorkowego wieczoru był referat zaprezentowany przez doktoranta O. Olagbegi. Tematem wystąpienia był „Energy management systems for electrical vehicle”. Wszystkie wystąpienia seminaryjne, a także związana z nimi dyskusja, odbywały się w języku angielskim. Uzupełnieniem wystąpień seminaryjnych była prezentacja p. Marcela Bogocza łącząca w sobie zagadnienia inżynierii i biologii, a związana z wpływem elektrolitów na funkcjonowanie komórek w ciele ludzkim.

Wyjazd seminaryjny oprócz części seminaryjnej organizowanej w godzinach wieczornych pierwszego i drugiego dnia wyjazdu zawierał również część rekreacyjną. W tym roku warunki pogodowe spowodowały, że miała ona formę hybrydową. Częściowo było to narciarstwo biegowe, a częściowo –tam gdzie warunki śniegowe były niewystarczające – trekking. Pierwszego i ostatniego dnia aktywności ograniczyły się odpowiednio do dojścia do Chatki i powrotu, natomiast w drugim dniu uczestnicy seminarium wybrali się do czeskiej Izerki na pyszny obiad. W tym roku wybór był jednomyślny – gulasz z dzika z knedlikami.

Mimo zmęczenia fizycznego, uczestnicy seminarium wrócili w dobrych nastrojach, naładowani nową energią, na pewno przydatną w nadchodzących egzaminach inżynierskich. A idea seminarium, cieszącego się zainteresowaniem, na pewno będzie kontynuowana w kolejnych latach.

 

Mariusz Stępień

galeria_miniatura.jpg (81,79 kB)

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie