Start - Aktualnosci
Spotkanie projektu RELABEMA i sieci CUCEE w Niemczech
Projekt edukacyjny RELABEMA pt. „Platforma cyfrowa wspierająca zdalną realizację ćwiczeń laboratoryjnych w elektrotechnice, mechatronice i automatyce” (http://www.relabema.eu/) w ramach programu Erasmus+ realizowany jest w konsorcjum 7 ośrodków edukacyjnych. Politechnika Śląska jest liderem projektu, a jego koordynacją zajmuje się prof. Mariusz Stępień. Koordynatorzy projektu z ośrodków partnerskich spotkali się po raz pierwszy w formie kontaktowej, aby przedyskutować postępy w realizacji projektu. Gospodarzem spotkania był prof. Rafael Greszczynski z THM. Głównym przedmiotem dyskusji było zaawansowanie w zakresie realizacji tzw. rezultatów intelektualnych. Ze strony KENER referat w tym zakresie przedstawił dr Krystian Frania. W ramach referatu zaprezentował postępy prac w zakresie opracowania nowych stanowisk dydaktycznych do laboratorium energoelektroniki. Referaty zaprezentowali także prof. Anton Rassolkin z Tallinn University of Technology, prof. Raimondas Pomarnacki z Vilnius Gedyminas Technical University oraz prof. Ryszard Rybski z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prof. Mariusz Stępień zreferował zagadnienia administracyjne związane z realizacją projektu.
Pięciu spośród partnerów projektu współpracuje w ramach sieci CUCEE - Cooperation of Universities in Central and Eastern Europe (http://www.e-cucee.eu/), dlatego też oprócz spotkania projektowego miało miejsce spotkanie koordynatorów sieci. Spotkania takie odbywają się cyklicznie dwa razy w roku, w tym zwyczajowo spotkanie jesienne w THM (poprzednie odbyło się w formie zdalnej). Spotkanie prowadził prof. Marius Klytta z THM – koordynator sieci. Spotkanie rozpoczął Vice-Prezydent THM, prof. Olaf Berger od przywitania gości. Następnie poruszono zagadnienia wymiany studenckiej, w tym rekrutacji studentów na Studia Zintegrowane, wymiany kadry akademickiej w ramach ośrodków partnerskich oraz organizację cyklu wykładów zdalnych dla studentów uczelni partnerskich. W części spotkania uczestniczył także student naszej uczelni, p. Piotr Kliś, realizujący w tym semestrze zajęcia w THM w ramach Studiów Zintegrowanych.
W realizację projektu RELABEMA w naszej Katedrze zaangażowani są również prof. Marcin Kasprzak oraz dr Krzysztof Przybyła. W ramach tego projektu planowane jest opracowanie zestawu nowych stanowisk laboratoryjnych w Laboratorium Energoelektroniki, umożliwiających realizację ćwiczeń laboratoryjnych w trybie stacjonarnym oraz poprzez dostęp zdalny.
Koordynatorzy sieci CUCEE Spotkanie ze studentem Studiów Zintegrowanych P. Klisiem Koordynatorzy projektu Relabema Sesja robocza projektu Relabema
Aktualności
Pokaż wszystkieWięcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:
Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:
Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.