A A+ A++
photo Spotkanie z Vice-Prezydentem THM prof. O. Bergerem oraz prof. R. Greszczynskim
Autor: Michał Jeleń Publikacja: 04.11.2021 Aktualizacja: 04.11.2021

Spotkanie projektu RELABEMA i sieci CUCEE w Niemczech

W dniach 24-27.10.2021 r. w Giessen w Niemczech odbyło się spotkanie projektowe projektu edukacyjnego RELABEMA (tzw. management meeting) realizowanego w ramach Erasmus+ oraz spotkanie koordynatorów sieci CUCEE. Gospodarzem tych spotkań był partner niemiecki Technische Hochschule Mittelhessen (THM), a ze strony naszej Katedry uczestniczyli w nich prof. Mariusz Stępień i dr Krystian Frania.

Projekt edukacyjny RELABEMA pt. „Platforma cyfrowa wspierająca zdalną realizację ćwiczeń laboratoryjnych w elektrotechnice, mechatronice i automatyce” (http://www.relabema.eu/) w ramach programu Erasmus+ realizowany jest w konsorcjum 7 ośrodków edukacyjnych. Politechnika Śląska jest liderem projektu, a jego koordynacją zajmuje się prof. Mariusz Stępień. Koordynatorzy projektu z ośrodków partnerskich spotkali się po raz pierwszy w formie kontaktowej, aby przedyskutować postępy w realizacji projektu. Gospodarzem spotkania był prof. Rafael Greszczynski z THM. Głównym przedmiotem dyskusji było zaawansowanie w zakresie realizacji tzw. rezultatów intelektualnych. Ze strony KENER referat w tym zakresie przedstawił dr Krystian Frania. W ramach referatu zaprezentował postępy prac w zakresie opracowania nowych stanowisk dydaktycznych do laboratorium energoelektroniki. Referaty zaprezentowali także prof. Anton Rassolkin z Tallinn University of Technology, prof. Raimondas Pomarnacki z Vilnius Gedyminas Technical University oraz prof. Ryszard Rybski z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prof. Mariusz Stępień zreferował zagadnienia administracyjne związane z realizacją projektu.

Pięciu spośród partnerów projektu współpracuje w ramach sieci CUCEE - Cooperation of Universities in Central and Eastern Europe (http://www.e-cucee.eu/), dlatego też oprócz spotkania projektowego miało miejsce spotkanie koordynatorów sieci. Spotkania takie odbywają się cyklicznie dwa razy w roku, w tym zwyczajowo spotkanie jesienne w THM (poprzednie odbyło się w formie zdalnej). Spotkanie prowadził prof. Marius Klytta z THM – koordynator sieci. Spotkanie rozpoczął Vice-Prezydent THM, prof. Olaf Berger od przywitania gości. Następnie poruszono zagadnienia wymiany studenckiej, w tym rekrutacji studentów na Studia Zintegrowane, wymiany kadry akademickiej w ramach ośrodków partnerskich oraz organizację cyklu wykładów zdalnych dla studentów uczelni partnerskich. W części spotkania uczestniczył także student naszej uczelni, p. Piotr Kliś, realizujący w tym semestrze zajęcia w THM w ramach Studiów Zintegrowanych.

W realizację projektu RELABEMA w naszej Katedrze zaangażowani są również prof. Marcin Kasprzak oraz dr Krzysztof Przybyła. W ramach tego projektu planowane jest opracowanie zestawu nowych stanowisk laboratoryjnych w Laboratorium Energoelektroniki, umożliwiających realizację ćwiczeń laboratoryjnych w trybie stacjonarnym oraz poprzez dostęp zdalny.

Koordynatorzy sieci CUCEE Spotkanie ze studentem Studiów Zintegrowanych P. Klisiem Koordynatorzy projektu Relabema Sesja robocza projektu Relabema

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:17
2021-02-04 00:45:13
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020
1 z 1

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie