Error: Your upload path is not valid or does not exist: /var/www/html/wordpress/wp-content/uploads/sites/810 Politechnika Śląska | Project-Based Learning
A A+ A++

Zaproszenia do udziału w projektach:

ZAPROSZENIE do udziału w złożeniu oferty i w projekcie w ramach programu „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”

Zapraszamy do zapoznania się z możliwością złożenia wniosku o udział w projekcie w ramach programu „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” nabór II Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (link poniżej) 
 
 
Projekt skierowany jest do jest studentów studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w celu podniesienia kompetencji i umiejętności poprzez ich udział w konferencjach zagranicznych, konkursach i warsztatach.
 
Planujemy złożenie wniosku pt.: "Kompleksowo o materiałach wysokoenergetycznych na rzecz środowiska” (ang. „Comprehensively about energetic materials for the environment”), 
którego realizacja obejmie okres od 01.10.2025 do 30.06.2026 r.
 
Aby wziąć udział w projekcie, niezbędna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego na poziomie B2 potwierdzone certyfikatem lub oświadczeniem lektora oraz wzięcie udziału w otwartym naborze studentów i studentek, podczas rozstrzygnięcia którego zostaną zastosowane obiektywne kryteria oceny punktowej przedstawione w załączniku nr 1. (plik 1 do pobrania)
 
Osoby zainteresowane udziałem w złożeniu wniosku i projekcie proszone są o wypełnienie CV zgodnie z załącznikiem nr 2 do niniejszego ogłoszenia (plik 2 do pobrania).
 
Zgłoszenia proszę składać osobiście w p. 167/S do dnia 17.06.2025 r. do godziny 15:00 do dr hab. inż. Tomasza Jarosza.

Zrealizowane projekty:

Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza:

Nowe polimery przewodzące o właściwościach elektrono-akceptorowych do organicznych ogniw słonecznych

Zespół projektowy: W projekt zaangażowanych było czterech studentów II stopnia Technologii Chemicznej oraz uczniowie Akademickie Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej.
Opiekunowie projektu: Projekt realizowali pracownicy Katedry Fizykochemii i Technologii Polimerów dr hab. inż. Przemysław Ledwoń; dr inż. Tomasz Jarosz; mgr inż. Patyk Janasik
Cele projektu: otrzymano polimery przewodzące oparte na naftalenodiimidzie; wyznaczono podstawowe właściwości elektrochemicznych i optycznych; wyznaczono warunków nanoszenia warstw polimerowych; zastosowanie polimerów w ogniwach słonecznych.
Wyniki projektu: LINK
Polimery przewodzące jako materiały półprzewodnikowe do organicznych ogniw słonecznych
Zespół projektowy: W projekt zaangażowane były trzy studentki I stopnia kierunku Chemia oraz student I stopnia Technologii Chemicznej.
Opiekunowie projektu: Projekt był realizowany w Katedrze Fizykochemii i Technologii Polimerów pod opieką dr hab. inż. Przemysława Ledwonia.
Cele projektu: Celem projektu było zapoznanie studentów z rozszerzonymi zagadnieniami dotyczącymi fizykochemii i inżynierii polimerów przewodzących pod kątem ich praktycznego zastosowania w ogniwach słonecznych. Projekt pozwoli również na zapoznanie się studentów z pracą w nowo tworzonym Laboratorium Materiałów Półprzewodnikowych.
Wyniki projektu: LINK
 

Życie po zapalnikach czy jego brak? Opracowanie zmodyfikowanych zapalników i analiza ich użyteczności praktycznej oraz szkodliwości środowiskowej względem klasycznych zapalników

Zespół projektowy:Natalia Ćwięczek, Anna Cołoś, Natalia Klekot, Zofia Wolska, Dominik Stasiak, Kira Malyshok, Yevhen Kulyk

Opiekunowie projektu: dr inż. Celina Pieszko, dr inż. Krzysztof Karoń, prof. Roman Zakusylo

Cele projektu: Otrzymanie wybranych wysokoenergetycznych związków koordynacyjnych. Zaprojektowanie prototypowych zapalników zawierających wysokoenergetyczne związki koordynacyjne i prognozowanie ich parametrów pracy – badania w porozumieniu z Sumy State University. Określenie użyteczności praktycznej prototypowych zapalników w porównaniu z zapalnikami o klasycznej konstrukcji - badania w porozumieniu z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Przemysłu Organicznego (IPO). Rozpoznanie skali niekorzystnego oddziaływania produktów zadziałania zapalników prototypowych (jw.) oraz klasycznych na wybrane mikroorganizmy – badania w porozumieniu z Wydziałem Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Wyniki projektu: LINK
 

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie