A A+ A++

Wypożyczanie sprzętu wspomagającego proces kształcenia

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami dysponuje następującym sprzętem, który można wypożyczyć na czas określony (nie dłużej jednak niż do końca studiów):

  • systemy FM dla osób słabosłyszących (nadajniki INSPIRO, odbiornik MyLink firmy Phonak),
  • lupę elektroniczną Sense View Duo,
  • odtwarzacze książek mówionych i innych plików dla osób z niepełnosprawnością wzroku – BookSense i Victor Reader Stream,
  • klawiaturę Guarded dla osób z niepełnosprawnością ruchową dłoni,
  • Big Track - powiększoną myszkę dla osób z niepełnosprawnością ruchową dłoni,
  • klawiaturę Maltron dla osób jednoręcznych,
  • dyktafon cyfrowy.

Istnieje również możliwość zakupienia specjalistycznego sprzętu według zgłoszonych potrzeb. Wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne.

Jak zawnioskować o wypożyczenie sprzętu specjalistycznego?

  1. Przed zawnioskowaniem o wypożyczenie sprzętu możesz skonsultować się z pracownikiem Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami w celu określenia Twoich potrzeb lub w celu sprawdzenia czy dysponujemy danym sprzętem.
  2. Zapoznaj się z warunkami wypożyczenia sprzętu. Pamiętaj - podpisując warunki oświadczasz, że będziesz postępować zgodnie z określonymi tam zasadami.
  3. Wypełnij wniosek o wypożyczenie sprzętu.
  4. Podpisane dokumenty złóż w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Jeżeli tylko będzie to możliwe, sprzęt będziesz mógł odebrać jeszcze w trakcie wizyty.
  5. Ze względów bezpieczeństwa sprzęt można odebrać tylko osobiście. W trakcie odbioru zostanie spisany protokół wypożyczenia sprzętu. Jeden egzemplarz protokołu otrzymasz wraz ze sprzętem.

Okres, na jaki wypożyczany jest sprzęt, ustala Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami. W miarę możliwości pod uwagę brany jest okres wskazany przez studenta/doktoranta we wniosku. Sprzęt należy zwrócić najpóźniej w dniu wskazanym w protokole wypożyczenia sprzętu.

Eureca-PRO logo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie