Autor: Jacek Kocurek Publikacja: 14.06.2021 Aktualizacja: 14.06.2021

Konkurs na stanowisko stypendysta doktorant

Ogłasza się konkurs na stanowisko stypendysta doktorant

na Wydziale Chemicznym

w ramach realizowanego projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Nazwa stanowiska:

Doktorant-stypendysta

Nazwa jednostki:

Wydział Chemiczny, Politechnika Śląska

Wymagania:

- Wykształcenie wyższe: mgr nauk chemicznych, technologii chemicznej lub dziedzin pokrewnych;

- Aktualny status doktoranta lub uczestnika szkoły doktorskiej;

- Znajomość i umiejętność przeprowadzenia analiz za pomocą następujących technik analitycznych: GC, HPLC, IR, NMR;

- Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację, opracowywanie wyników, przygotowywanie publikacji naukowych i korzystanie z literatury naukowej;

- Znajomości pracy w laboratorium badawczym;

Dodatkowymi atutami kandydata będą:

- Doświadczenie w udziale w grantach badawczych jako wykonawca jest szczególnie cenione.

- Znajomość zagadnień związanych z technologią chemiczną, chemią organiczną, chemią koordynacyjną, katalizą i elektrochemią.

- Zainteresowanie tematyką badań, umiejętność pracy w grupie i motywacja do prowadzenia prac eksperymentalnych.

Opis zadań:

W ramach projektu OPUS, doktorant/ka będzie prowadzić prace badawcze związane z syntezą i charakterystyką solwatacyjnych cieczy jonowych, modyfikacją stałych nośników ciekłymi kompleksami metali i charakterystyką tych materiałów. Badanie katalitycznych możliwości przygotowanych materiałów w modelowych reakcjach chemicznych. Przeprowadzenie pomiarów elektrochemicznych dla ciekłych kompleksów metali.

Warunki zatrudnienia:

Stypendium NCN (2000 zł/miesięcznie), czas trwania 36 miesięcy, planowane rozpoczęcie zatrudnienia: lipiec 2021 r.

Dodatkowe informacje/Wymagane dokumenty:

Zgłoszenie zawierające CV wraz z listem motywacyjnym oraz dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje i osiągnięcia naukowe należy przesłać na e-mail kierownika projektu: anna.chrobok@polsl.pl

Po przesłaniu zgłoszenia kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe materiały (np.: prace dyplomowe, przygotowane lub opublikowane artykuły lub inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje) lub o odbycie rozmowy kwalifikacyjnej z kierownikiem projektu.

Konkurs prowadzony jest w ramach projektu badawczego Narodowego Centrum Nauki – OPUS 20: „Projektowalne ciekłe związki kompleksowe metali jako katalizatory modelowych procesów chemicznych i elektrochemicznych”, 2020/39/B/ST8/00693

Dokumenty należy składać do dnia 30.06.2021 r. drogą elektroniczną na adres e-mail: anna.chrobok@polsl.pl

Pokaż wszystkie

Międzynarodowy Dzień Świadomości Korozyjnej 2024