bakcyl2
Autor: Tomasz Strzoda     Publikacja: 05.06.2023

Za nami Śląskie Dni Biotechnologii “Bakcyl” 2023

W dniach 31 maja i 1 czerwca odbyły się kolejne Śląskie Dni Biotechnologii „Bakcyl” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów. Podczas pierwszego dnia tego wydarzenia reprezentantki naszej Katedry miały przyjemność poprowadzić popularnonaukowe zajęcia dla uczniów szkół średnich. Dr inż. Joanna Żyła wygłosiła wykład „Życie zapisane w liczbach – czyli kiedy informatyk i biolog się spotykają, wiedz że coś się dzieje”, a dr inż. Justyna Mika i mgr inż. Joanna Tobiasz poprowadziły warsztaty bioinformatyczne pod tytułem „Odkryj, co dzieje się w Twoim materiale genetycznym gdy palisz papierosy”. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Podczas drugiego dnia odbył się natomiast mecz siatkówki Prowadzący kontra Studenci. Naszą Katedrę reprezentowali dr inż. Michał Marczyk, mgr inż. Aleksandra Suwalska oraz mgr inż. Joanna Tobiasz. Z przyjemnością donosimy, że mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść prowadzących. Dziękujemy za wspólną zabawę i liczymy na rewanż za rok!