A A+ A++

Oprogramowanie STATISTICA dla pracowników i studentów Politechniki Śląskiej

Na mocy umowy zawartej pomiędzy Politechniką Śląską oraz firmą StatSoft Polska Sp. z o.o. istnieje możliwość uzyskania oprogramowania STATISTICA 13.1 w roku akademickim 2017/2018 w ramach licencji Site Licence dla pracowników, pracowni studenckich i studentów następujących jednostek Politechniki Śląskiej:

 • Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki
 • Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
 • Wydział Mechaniczny Technologiczny
 • Wydział Budownictwa
 • Wydział Chemiczny
 • Wydział Elektryczny
 • Wydział Górnictwa i Geologii
 • Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii
 • Wydział Organizacji i Zarządzania
 • Wydział Architektury
 • Wydział Inżynierii Biomedycznej
 • Wydział Matematyki Stosowanej
 • Wydział Transportu
 • Instytut Fizyki Centrum Naukowo-Dydaktyczne
 • Kolegium Języków Obcych

Oprogramowanie dostępne jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. Instalator Statistica należy pobrać ze strony: https://www.statsoft.pl/zasoby/do-pobrania/s59kuc57dw/.
Wszystkie obecnie realizowane zamówienia na Statistica, w tym przedłużenia, podlegają warunkom właściwym dla produktów TIBCO Software określonym w umowie licencyjnej dostępnej pod adresem https://terms.tibco.com/posts/860956-end-user-license-agreement.

Każdy użytkownik przed zainstalowaniem oprogramowania powinien wypełnić kartę rejestracyjną zamieszczoną na stronie www.statsoft.pl/Site_License/glD6251ps.php. Informacje w niej zawarte będą przesyłane do firmy StatSoft (w celu rejestracji użytkownika) i do administratora licencji (w celu weryfikacji czy dany użytkownik jest osobą uprawnioną do korzystania z programu). Po wypełnieniu karty rejestracyjnej użytkownik otrzyma drogą mailową kody niezbędne do instalacji lub przedłużenia licencji.

Firmy StatSoft Inc. i StatSoft Polska są organizatorami konkursu na najlepszą pracę promocyjną (doktorską i magisterską) przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych, zawartych w programach z rodziny STATISTICA. Celem konkursu jest promocja autorów najlepszych prac oraz popularyzacja nowoczesnych metod analizy danych, dostępnych w oferowanym przez nas oprogramowaniu. Konkursowi towarzyszą cenne nagrody dla autorów nagrodzonych prac, promotorów oraz wydziałów, na których odbyła się promocja.

UWAGA!

 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego wymaga posiadania konta w domenie polsl.pl lub w domenie student.polsl.pl.
 • Statistica w wersji 13.1 nie jest kompatybilna z Windows XP i 2003 Server. Statistica w wersji 13.1 może być instalowana na systemie Windows Vista i nowszym, oraz ich odpowiednikach serwerowych. Użytkownikom korzystającym jeszcze ze Statistica 12.5 na systemach Windows XP i 2003 Server zalecamy przedłużenie działania tej wersji, gdyż instalacja najnowszej wersji Statistica 13.1 na tych starych systemach nie jest możliwa.
photo

Aktualności StatSoft Polska

Garść najnowszych informacji przesłanych przez firmę StatSoft

Arkadiusz Twardoń
2021-04-19 13:26:35
2021-04-19 13:33:26
19.04.2021
photo

Szkolenia z analizy danych

Arkadiusz Twardoń
2021-02-15 11:12:47
2021-04-22 12:06:11
15.02.2021
photo

Webinarium - Zaawansowana analityka danych no-code w self-service BI

Użytkownikom systemów typu BI przestają wystarczać odpowiedzi na pytania „Co się stało w przeszłości? ”, a chcą dowiedzieć się „Dlaczego?”, „Co się stanie?”, „Które działanie będzie lepsze?” itd. Przekłada się to na konieczność zastosowania zaawansowanej analizy danych i potrzebę połączenia systemu BI z narzędziami do zaawansowanej analizy danych.

Arkadiusz Twardoń
2020-11-09 14:01:27
2021-04-21 11:21:13
09.11.2020
photo

Zaproszenie do udziału w bezpłatnej konferencji naukowej „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”

Firma StatSoft zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji naukowej „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”, która od wielu lat służy popularyzacji wiedzy statystycznej i pokazuje sposób wykorzystania narzędzi analitycznych w codziennej pracy. To już XXIV edycja konferencji i jak co roku, będzie to wspaniała okazja do spotkania i wymiany myśli dla wszystkich osób związanych z analityką danych.

Arkadiusz Twardoń
2020-10-15 09:02:51
2021-04-21 11:33:55
15.10.2020
1 z 6

Więcej aktualności

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie