Autor: Krzysztof Tomiczek Publikacja: 31.05.2022 Aktualizacja: 31.05.2022

POB6. Metropolitalne Łąki Kwietne 2022, nabór wniosków do 31.05.

[ze względów technicznych wiadomość ukazuje się z opóźnieniem – dopisek K.T.]

Szanowni Państwo,

Na prośbę Pani Dyrektor COKiS prof. Joanny Ferdyn-Grygierek przekazujemy poniższą wiadomość.

Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią i ewentualny kontakt bezpośrednio z Panią Profesor.

Z wyrazami szacunku,

Sebastian Werle

Temat: PD: Metropolitalne Łąki Kwietne 2022 - nabór deklaracji do programu w 100% finansowanego ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Chciałbym Państwa zainteresować uczestnictwem w programie Metropolitalne Łąki Kwietne finansowanym w 100% przez GZM polegającym na warsztatach teoretycznych oraz wysiewaniu na wskazanym przez Państwa na terenie Uczelni łąki kwietnej.

Poniżej przesyłam informację o programie Metropolitalne Łąki Kwietne 2022:

O PROGRAMIE:

Unijna Strategia na Rzecz Bioróżnorodności 2030 przyjęta do realizacji 9 czerwca 2021 roku wyznacza krajom członkowskim bardzo konkretne cele, które w wymierny sposób mają przyczynić się do zwiększania obszarów biologicznie czynnych. Jednym z tych celów jest „zatrzymanie i odwrócenie trendu spadkowego populacji zapylaczy”.

Program Metropolitalne Łąki Kwietne jest urzeczywistnieniem tego konkretnego unijnego celu.

Łąki kwietne mają też fantastyczną zdolność do retencjonowania wód opadowych, poprawiają mikroklimat oraz ograniczają skutki zanieczyszczenia powietrza, przez co przypisuje im się zdolność do neutralizowania negatywnych skutków zmian klimatycznych.

Uchwałą Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii nr 112/2021 z dnia 21 kwietnia 2021 roku, przyjęty został do realizacji regulamin programu Metropolitalne Łąki Kwietne w 100% finansowany ze środków metropolitalnych.

Z treścią dokumentu można zapoznać się TUTAJ:

Termin składania deklaracji upływa w dniu 31 maja br.

Program adresowany jest do przede wszystkim do organizacji pozarządowych, rad rodziców przy szkołach oraz mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jednym z głównych warunków aplikacyjnych jest wskazanie miejsca na przeprowadzenie warsztatów praktycznych oraz zapewnienie jego ogólnodostępności mieszkańcom, a także zadeklarowanie udziału ok. 20 – osobowej grupy uczestników warsztatów.

Jak dotąd odbyły się dwie edycje programu, w ramach których łącznie przeszkolono prawie 600 uczestników warsztatów oraz wspólnie z nimi wysiano ponad 37 tys m.kw. łąk kwietnych.

REALIZACJA METROPOLITALNYCH ŁĄK KWIETNYCH NA TERENACH SZKOLNYCH:

W ramach programu istnieje także możliwość realizacji łąk wraz z warsztatami na terenach szkół i uczelni znajdujących się na terenie GZM.

Z uwagi na fakt, że program jest adresowany do Organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych składającym może być np. Stowarzyszenie lub Osoby fizyczne, z którym szkoła zawiera umowę bezpłatnego użyczenia terenu.

Przykładowe wzory umów na rzecz osób fizycznych i stowarzyszeń można uzyskać pod adresem Joanna.Ferdyn-Grygierek(a)polsl.pl .

Dodatkowych informacji udzielają:

1)  Joanna Ferdyn-Grygierek, dyrektor Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska PŚ

2) Damian Kołakowski, z-ca dyrektora Departamentu Infrastruktury i Środowiska Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (tel. 506 134 576)

Przy składaniu wniosku Departament Infrastruktury i Środowiska Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii udziela wsparcia merytorycznego.

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58