A A+ A++
photo
od 30-06-2023
od 14:00
do 30-06-2023
do 16:00
Autor: Grzegorz Sierpiński Publikacja: 23.06.2023 Aktualizacja: 23.06.2023

Wykład prof. Carmelo D'Agostino

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Carmelo D'Agostino zatytułowany "Virtual reality and simulation as a tool", który odbędzie się w piątek, 30 czerwca 2023, o godzinie 14:00 w sali 174 (ul. Krasińskiego 8, Katowice).

Prof. Carmelo D’Agostino pracuje na Uniwersytecie w Lund w Szwecji, gdzie jest liderem grupy ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i zachowań komunikacyjnych na Wydziale Inżynierii. Jest inicjatorem i koordynatorem Centrum Wirtualnej Rzeczywistości Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na Uniwersytecie w Lund. Jego głównym obszarem badawczym jest bezpieczeństwo ruchu drogowego i projektowanie geometryczne autostrad w oparciu o wydajność. Carmelo D’Agostino jest głównym wykonawcą kilku projektów badawczych i innowacyjnych na poziomie krajowym i europejskim. Jego badania koncentrują się głównie na Surrogate Measures of Safety (znanych też jako pośrednie miary bezpieczeństwa) i ich zastosowaniu w przyszłych scenariuszach mobilności, w tym w rosnącej automatyzacji transportu i łączności. D’Agostino jest kierownikiem projektu SUperSAFE (SUrrogate measures for SAFE autonomous and connected mobility) w ramach grantu ERC (European Research Council Grant), najbardziej prestiżowego grantu badawczego w Europie i jednym z najbardziej prestiżowych na świecie. Jest autorem około 40 artykułów w uznanych czasopismach wysokiego szczebla, z których kilka było prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Jest redaktorem prowadzącym dla wiodących czasopism z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz założycielem i redaktorem Traffic Safety Research: An International Journal.

Wizyta została dofinansowana w ramach realizacji zadania w programie projakościowym dotyczącym inwestycji w rozwój umiędzynarodowienia ze środków programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.

Udostępnij:fbtwitter

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
30.06

Wykład prof. Carmelo D'Agostino

26.01

Transport i projekty finansowane z UE w dobie kryzysu energetycznego

07.12

III konferencja młodych naukowców w ramach POB4

30.11

VI międzynarodowe seminarium - POB4

16.11

II konferencja młodych naukowców w ramach POB4

10.11

I konferencja młodych naukowców w ramach POB4

09.06

VI Konferencja tematyczna POB4

12.05

V Konferencja tematyczna POB4

07.04

IV Konferencja tematyczna POB4

10.03

III Konferencja w ramach POB4

Eureca-Pro logo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie