Start - Aktualnosci

Autor: Andrzej Trzaska Publikacja: 10.12.2020 Aktualizacja: 17.05.2021
Dołączone do wiadomości ilustracje pochodzą z transmisji obrad w internecie, a kilka fotografii pokazuje centra dowodzenia od kuchni.
Konferencja „Transport Problems” odbyła się w trybie zdalnym
Organizowana od kilkunastu lat na wydziale międzynarodowa konferencja naukowa „Transport Problems” wraz z towarzyszącym jej sympozjum młodych naukowców odbyła się w trybie zdalnym w dniach 30.11–2.12.2020.
Organizowana od kilkunastu lat na wydziale międzynarodowa konferencja naukowa „Transport Problems” wraz z towarzyszącym jej sympozjum młodych naukowców z powodu ograniczeń covidowych nie mogła się w tym roku odbyć jak zwykle w czerwcu w Katowicach i którymś z uroczych miejsc w Polsce. Organizatorzy przesunęli termin na przełom listopada i grudnia, a gdy okazało się, że nadal nie jest możliwy przyjazd uczestników, nie odwołali konferencji, lecz zdecydowali się na zorganizowanie jej w trybie zdalnym. Około 250 uczestników z 21 państw przez 3 dni (30.11–2.12.2020) spotykało się w 9 sekcjach, przedstawiało referaty i dyskutowało w trzech językach (angielskim, rosyjskim i polskim). Nie przeszkodziła w tym duża rozpiętość stref czasowych, z których łączyli się uczestnicy, sięgająca 15 godzin (od wschodniej Azji po Amerykę). Organizatorzy zebrali wiele pochlebnych komentarzy za sprostanie wyzwaniu, nieodwołanie konferencji i sprawne jej poprowadzenie w niezwykłych okolicznościach.
Podsumowanie konferencji sporządzone przez prof. Aleksandra Sładkowskiego jest dostępne w pliku PDF.
Dołączone do wiadomości ilustracje pochodzą z transmisji obrad w internecie, a kilka fotografii pokazuje centra dowodzenia od kuchni.












Aktualności
Pokaż wszystkie














Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkie
20.05
20.05 Wykład doc. Ing. Michała Matowickiego, Ph.D. pt. Automatyzacja i autonomia w transporcie kolejowym – technologie, wdrożenia, bezpieczeństwo i perspektywy rozwoju
02.04
Konferencja POB4: Inteligentne miasta i mobilność przyszłości Politechniki Śląskiej w zakresie tematycznym Podobszaru POB4.6 i pokrewnych: Modelowanie, sterowanie i automatyzacja procesów i systemów mobilności przyszłości.