mini_2 (19)
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 17.06.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Politechnika Śląska zaprasza na Tydzień Transportu Przyszłości

Od 17 czerwca 2024 odbywać się będzie Tydzień Transportu Przyszłości, kolejny z Tygodni Nauki w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024.

Tydzień Transportu Przyszłości będzie próbą podzielenia się pasją do nowoczesnych środków transportu przez naukowców Politechniki Śląskiej oraz szansą do poznawania rozwiązań w transporcie samochodowym, kolejowym i lotniczym. Wydarzenia w ramach Tygodnia Transportu Przyszłości odbywać się będą przede wszystkim na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej przy ul. Krasińskiego w Katowicach.

Celem organizowanych wydarzeń jest zachęcenie uczestników do zagłębienia się w świat nauki i badań na rzecz rozwoju nowoczesnego, ekologicznego i bezpiecznego transportu. 

Uczestnicy wydarzeń w ramach Tygodnia będą mieli okazję poćwiczyć na symulatorach kolejowych i lotniczych, zapoznać się z robotami mobilnymi 4WD, a także zobaczyć pokazy samolotów i dronów. Nie zabraknie również dyskusji nt. zastosowania wodoru w transporcie oraz nowoczesnych systemów bezpieczeństwa stosowanych w różnego rodzaju pojazdach.

Dokładny harmonogram dostępny jest tutaj:

https://program.miastonauki.pl/tydzien-transportu-przyszlosci

slider-z-tekstem

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie