Start - Aktualnosci
Upał? Dowiedz się jak się zachować. Zadbajmy wspólnie o zdrowie i bezpieczeństwo w czasie wysokich temperatur
Wysokie temperatury w okresie letnim i praca w upalne dni - to może być duże wyzwanie dla pracowników i pracodawcy. W związku z tym mogą pojawić się negatywne konsekwencje zdrowotne (omdlenia, udary, odwodnienie, nasilenie problemów układu sercowo-naczyniowego itp.).
Podczas upałów sporo osób czuje się gorzej. Pojawiają się u nich problemy z koncentracją, na skutek czego może dojść do błędów i/lub wypadków w pracy. Ekstremalnie wysokie temperatury to zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Przez zmieniający się klimat takich dni jest i będzie coraz więcej.
Przepisy chroniące pracowników i pracownice przed działaniem wysokich temperatur są obecnie rozproszone w różnych aktach prawnych i zaznajomienie się z nimi może być utrudnione.
Inspektorat BHP zachęca więc do zapoznania się z zaleceniami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Dbajmy o siebie w upały - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Portal Gov.pl
Aktualności
Pokaż wszystkie
Więcej aktualności Mniej aktualności