Start - Wydarzenia

Drugie międzynarodowe seminarium projektu CoBotAGV
18 maja 2022 r. w Førde w Norwegii odbędzie się drugie międzynarodowe seminarium projektu CoBotAGV zatytułowane Automated Guided Vehicles integrated with Collaborative Robots: Integration and communication with AGV and robots. W seminarium na miejscu udział wezmą przedstawiciele Wydziału AEI Politechniki Śląskiej w Gliwicach, firmy AIUT Sp. z o.o. oraz Western Norway University of Applied Sciences (HVL) w Bergen w Norwegii.
Program seminarium, znajduje się tutaj, obejmuje wystąpienia przedstawicieli ww. instytucji. Możliwy jest także udział zdalny w charakterze słuchacza po wcześniejszym zarejestrowaniu się (szczegóły w programie seminarium).
Przy okazji seminarium odbędzie się spotkanie władz i przedstawicieli naszego Wydziału z władzami i przedstawicielami Department of Computer science, Electrical engineering and Mathematical sciences, Western Norway University of Applied Sciences w Norwegii. Spotkanie to będzie dotyczyło rozszerzenia zakresu współpracy naszych uczelni poza ramy realizacji projektu CoBotAGV.
Projekt CoBotAGV ma na celu stworzenie kompleksowego, inteligentnego rozwiązania logistyki wewnętrznej, które jest dedykowane dla nowej generacji systemów produkcyjnych, w szczególności dla elastycznej produkcji dyskretnej. Podstawowe kierunki badań prowadzonych w ramach projektu CoBotAGV to:
- elastyczna logistyka wewnętrzna realizowana z wykorzystaniem pojazdów autonomicznych AGV (Automated Guided Vehicles),
- kooperacja pomiędzy stanowiskami produkcji dyskretnej, AGV i robotami współpracującymi (Collaborative Robots),
- automatyczna integracja stanowisk produkcyjnych i logistyki wewnętrznej w zakresie komunikacji Maszyna – Maszyna i Maszyna – System,
- zastosowanie modelu referencyjnego RAMI 4.0 (Reference Architectural Model for Industry 4.0) w systemach logistyki wewnętrznej,
- zwiększenie efektywności energetycznej i optymalizacja wykorzystania zasobów produkcyjnych w oparciu o metody eksploracji danych i wirtualne modelowe systemów produkcyjnych.
Nie był to pierwszy raz, kiedy naukowcy i przedstawiciele Wydziału AEI spotkali się z przedstawicielami HVL. Podobne spotkanie odbyło się 20 października 2021 r. również w Norwegii.





Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:

HUTA ŁABĘDY S.A. w ciągu ponad 170 lat swojej dotychczasowej działalności wypracowała pozycję jednego z najbardziej znanych i cenionych w kraju dostawców produktów i usług hutniczych, w tym w szczególności produktów dla górnictwa i budownictwa.
Współpraca:

Jesteśmy agentem ubezpieczeniowym obecnym na rynku od ponad 30 lat. Współpracujemy z wiodącymi towarzystwami ubezpieczeń w kraju co pozwala nam proponować klientom bardzo obszerny pakiet ubezpieczeń indywidualnych i grupowych.
Współpraca:

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:

Radan Sp. z o.o. to firma z branży budowlanej specjalizująca się w budownictwie wielomieszkaniowym oraz zabudowie jednorodzinnej.
Współpraca:

APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.
Współpraca:

Katowice Airport to międzynarodowy port lotniczy, dysponujący jedną z najdłuższych dróg startowych dostępnych w Polsce,