photo
od 21-04-2021
od 11:00
do 22-04-2021
do 15:00
Internet
Autor: Rafał Wąsik Publikacja: 19.04.2021 Aktualizacja: 19.04.2021

V Konferencja Edukacja Dualna - EDUAL. Inteligentne miasta i mobilność przyszłości

Zapraszamy wszystkich chętnych studentów, przedstawicieli przemysłu i gospodarki, uczniów szkół średnich, nauczycieli, i osoby z otoczenia społeczno-biznesowego do wzięcia udziału w organizowanej przez JM Rektora Politechniki Śląskiej V edycji Konferencji Edukacja Dualna. Wydarzenie poświęcone jest wymianie myśli i poglądów przedstawicieli świata akademickiego i gospodarki w zakresie kształcenia studentów na potrzeby współczesnego przemysłu oraz gospodarki opartej na wiedzy.

Udział w Konferencji jest bezpłatny a zarejestrować można się poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej http://edual.pl

Dane do logowania na konferencję w komunikatorze Zoom.us zostaną wysłane zarejestrowanym uczestnikom drogą mejlową. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!
Informacji na temat wydarzenia udziela Biuro Dziekana Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej pod nr. tel. 32 603 41 08, oraz mejlowo pod adresem edual@polsl.pl. Program konferencji dostępny jest na stronie http://edual.pl/

Z poważaniem,
Komitet organizacyjny konferencji EDUAL


List JM Rektora Politechniki Śląskiej

Już po raz piąty na Politechnice Śląskiej odbędzie się konferencja Edukacja Dualna - EDUAL, tym razem pod tytułem przewodnim “Inteligentne miasta i mobilność przyszłości”, organizowana wspólnie przez naszą uczelnię oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Partnerem konferencji jest Miasto Katowice, a konferencja została objęta patronatami honorowymi: Ministerstwa Edukacji i Nauki; Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii; Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Tegoroczna edycja konferencji zostanie zorganizowana w trybie zdalnym w dniach 21-22 kwietnia na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Katowicach.

W związku z powyższym mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tym niezwykle ważnym dla Politechniki Śląskiej wydarzeniu, które stanowi platformę wymiany myśli i poglądów przedstawicieli świata akademickiego i gospodarki dotyczących kształcenia studentów na potrzeby współczesnego przemysłu oraz gospodarki opartej na wiedzy.

Debata nad studiami dualnymi oraz kształceniem przyszłych kadr inżynierskich w kontekście wyzwań współczesnego transportu w miastach i metropoliach ma ogromne znaczenie dla Politechniki Śląskiej. Jako uczelnia zlokalizowana w pierwszej w Polsce metropolii oraz w pobliżu jednej z najdynamiczniej rozwijających się specjalnych stref ekonomicznych zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie przygotowanie studentów, tak aby w pełni odpowiadali na potrzeby współczesnego rynku pracy, jest jednym z głównych zadań naszej uczelni. Dlatego też rozwijanie oferty studiów dualnych na Politechnice Śląskiej j jest obecnie jednym z naszych priorytetowych celów w zakresie kształcenia.

W roku 2018 otrzymaliśmy największe w Polsce wśród publicznych uczelni akademickich dofinansowanie w ramach projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Studia dualne”. Umożliwiło nam ono realizację aż pięciu projektów studiów dualnych na Politechnice Śląskiej, a tym samym jeszcze lepsze dostosowanie oferty kształcenia przyszłych kadr inżynierskich do potrzeb pracodawców. Na konferencji zostaną przedstawione doświadczenia zdobyte podczas prowadzenia kierunków dualnych w Politechnice Śląskiej i na innych uczelniach w Polsce.

Studia dualne to wciąż rozwijająca się w kraju forma edukacji, dlatego nadal jest wiele wątpliwości i pytań. Będziemy szukać odpowiedzi na te kwestie właśnie podczas tegorocznej edycji konferencji. W wydarzeniu wezmą udział zarówno przedstawiciele firm ściśle współpracujących z Politechniką Śląską w zakresie kształcenia dualnego, jak i przedstawiciele innych polskich szkół wyższych, które realizują kształcenie studentów w trybie dualnym.

Jestem więc przekonany, że podczas planowanych debat i dyskusji wspólnie uda nam się wypracować nowe rozwiązania, dzięki którym przygotowanie studentów do wymogów współczesnego rynku pracy stanie się jeszcze efektywniejsze.

Z poważaniem,

Arkadiusz Mężyk
Rektor Politechniki Śląskiej
Udostępnij:fbtwitter
1 z 1

Brak wpisów

1 z 1

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie