Autor: Mateusz Naramski Publikacja: 08.04.2024 Aktualizacja: 08.04.2024

Spotkanie podsumowujące projekt „Promoting life cycle thinking in higher education” (LIFE-C)

Zapraszamy na spotkanie podumowujące realiację projektu „Promoting life cycle thinking in higher education” (LIFE-C) realizowanego przez konsorcjum uniwersytetów z Polski (Politechnika Śląska), Włoch (Unicusano), Grecji (NTUA) oraz Finlandii (LUT), które odbędzie się 16.04.2024r. o godzinie 10.00 w sali 121 WOIZ.

Głównym celem projektu LIFE-C jest przekrojowe nauczanie umiejętności pojmowania i korzystania z analizy oceny cyklu życia (LCA) produktów, przedsiębiorstw i usług oraz promowanie myślenia opartego na cyklu życia wśród studentów uczelni wyższych na wydziałach technicznych i ekonomicznych. Cel realizowany jest poprzez przygotowanie i dostarczenie modułowego kursu z zakresu podstawowej oraz zaawansowanej analizy LCA oraz nowatorskich analiz oceny cyklu życia społecznego S-LCA. Nowoczesny kurs e-learningowy oparty jest na doświadczeniach badawczych i dydaktycznych Partnerów z nauczaniem opartym na połączeniu teorii i zadań praktycznych – wyzwań dla studentów w formie project-based learning przygotowanych w porozumieniu z firmami wspierającymi projekt.

Koordynatorem projektu jest dr inż. Szymon Sobek z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki. W realizację projektu zaangażowani są także naukowcy z Wydziału Organizacji i Zarządzania - prof. Aleksandra Kuzior i dr Katarzyna Postrzednik-Lotko.
Więcej informacji znajduje się na stronie projektu www.life-c.eu oraz w złączonym pliku.

Zapraszamy!

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58