HISTORIA

1 września 2009 roku w wyniku połączenia Katedry Ekonomii i Finansów oraz Katedry Informatyki i Ekonometrii powstał Instytut Ekonomii i Informatyki Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Dyrektorem Instytutu został prof. dr hab. inż. Marian Turek, który pełnił wtedy jednocześnie funkcję Dziekana Wydziału. W 2017 roku funkcję Dyrektora Instytutu objęła dr hab. Izabela Jonek-Kowalska, prof. PŚ.

Z dniem 1 października 2019 r. Instytut został przekształcony w Katedrę Ekonomii i Informatyki.

Władze jednostki od 2009 roku:

• Lata 2009-2013:

Dyrektor Instytutu: prof. dr hab. inż. Marian Turek
Z-ca Dyrektora Instytutu ds. Ogólnych: dr Izabela Jonek-Kowalska
Z-ca Dyrektora Instytutu ds. Dydaktyki: dr inż. Adrian Kapczyński (do 2012r.), dr Agnieszka Kowalska-Styczeń (od 2012r.)
Kierownik Zakładu Ekonomii i Finansów: prof. dr hab. inż. Marian Turek
Kierownik Zakładu Informatyki i Ekonometrii: dr hab. inż. Jan Kałuski (do 2012r.), dr hab. Mariusz Zieliński (od 2012r.)

• Lata 2013-2017:

Dyrektor Instytutu: prof. dr hab. inż. Marian Turek
Z-ca Dyrektora Instytutu ds. Ogólnych: dr Izabela Jonek-Kowalska
Z-ca Dyrektora Instytutu ds. Dydaktyki: dr Agnieszka Kowalska-Styczeń
Kierownik Zakładu Ekonomii i Finansów: prof. dr hab. inż. Marian Turek
Kierownik Zakładu Informatyki i Ekonometrii: dr hab. Mariusz Zieliński (do 2015r.), dr hab. inż. Seweryn Spałek (od 2015r.)

• Lata 2017-2019:

Dyrektor Instytutu: dr hab. Izabela Jonek-Kowalska, prof. PŚ
Z-ca Dyrektora Instytutu ds. Ogólnych: dr inż. Tomasz Owczarek
Z-ca Dyrektora Instytutu ds. Dydaktyki: dr hab. Agnieszka Kowalska-Styczeń, prof. PŚ
Kierownik Zakładu Ekonomii i Finansów: dr hab. inż. Aneta Michalak, prof. PŚ
Kierownik Zakładu Informatyki i Ekonometrii: dr hab. inż. Seweryn Spałek, prof. PŚ

• Lata 2019-obecnie

Kierownik Katedry: dr hab. Izabela Jonek-Kowalska, prof. PŚ