A A+ A++

Transport publiczny

Organizatorem transportu publicznego w GZM jest Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM).

Taryfa - informacje o taryfie można znaleźć na stronie internetowej ZTM.

W komunikacji miejskiej obowiązuje taryfa czasowa. Można kupić bilet 20-40-90-minutowy, grupowy (do 5 osób), dobowy, pakietowy (20, 40 lub 80 przejazdów ważnych przez 180 dni) lub długookresowy (7-dniowy, 30-dniowy, 90-dniowy, a także 180-dniowy). Można również kupić zintegrowany bilet "24h+kolej" lub miesięczny Metrobilet.

Dodatkowe możliwości daje nowa aplikacja Transport GZM, w której pasażerowie mogą skorzystać z nowej funkcji, czyli Podróży "Start/Stop", w której dodatkowo dostępne są przejazdy 5-, 10- i 15-minutowe. Co ważne, w opcji "Podróż Start/Stop" wszystkie opłaty elektroniczne uiszczone przez pasażera w danym dniu będą sumowane, co oznacza, że w sytuacji, gdy pasażer korzysta z przesiadki do 30 minut, czas ten nie będzie wliczany do czasu podróży. Jednocześnie, jeśli łączna opłata za przejazd w danym dniu będzie wyższa niż wartość biletu "Dziennego", wówczas system naliczy za cały dzień opłatę w wysokości odpowiadającej biletowi "Dziennemu".

Zakupu biletów na przejazdy ZTM można dokonać w Punktach Obsługi Pasażerów, wybranych kioskach, poprzez dedykowaną aplikację Transport GZM lub w aplikacjach firm trzecich (np. mPay,

SkyCash lub moBiLET). Pamiętaj, że bilety międzymiastowe i Metrobilety możesz kupić bez wychodzenia z domu w aplikacji mobilnej Transport GZM lub tutaj.

 
 
 
 
Informacje zawarte na tej stronie, w tym linki do zasobów zewnętrznych, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one porady prawnej. Welcome Point nie odpowiada i nie bierze odpowiedzialności za treść lub działanie wszelkich zewnętrznych stron internetowych.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie