A A+ A++

Przydatne informacje:

PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) to numer, który składa się z 11 cyfr i pozwala na identyfikację osoby.
Jeśli jesteś cudzoziemcem, który zamierza przebywać na terytorium Polski przez dłuższy czas, powinieneś rozważyć uzyskanie numeru PESEL. Możesz również zarejestrować swoje miejsce zamieszkania, wtedy numer PESEL otrzymasz automatycznie

Więcej informacji na temat PESEL znajdziesz tutaj

Konto bankowe

Zaleca się założenie polskiego konta bankowego. Należy skontaktować się z bankiem w celu poproszenia o konsultanta mówiącego w języku angielskim.

Warto również zadzwonić na infolinię wybranego banku w celu uzyskania informacji o dokumentach wymaganych do otwarcia rachunku bankowego.

Listę banków działających w Polsce można znaleźć poniżej:

https://thebanks.eu/banks-by-country/Poland

Sprawy prawne

Ambasady i konsulaty:

Jeśli potrzebujesz pomocy konsularnej ze strony przedstawicieli administracji swojego kraju, możesz odwiedzić tę stronę:

https://www.gov.pl/web/diplomacy/polands-missions-abroad

Można tam znaleźć pełną listę wszystkich placówek Polski za granicą.

 
Informacje zawarte na tej stronie, w tym linki do zasobów zewnętrznych, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one porady prawnej. Welcome Point nie odpowiada i nie bierze odpowiedzialności za treść lub działanie wszelkich takich zewnętrznych stron internetowych.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie