A A+ A++

Przed przyjazdem:

Zapoznaj się z informacjami o rodzajach wiz i w razie potrzeby złóż wniosek. Tutaj znajdziesz więcej informacji.

Jeśli chcesz złożyć wniosek wizowy, możesz zarejestrować się w e-Konsulacie.

Znajdź swoje zakwaterowanie na Politechnice Śląskiej. Sprawdź listę akademików.

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi ubezpieczenia zdrowotnego:

W Polsce możesz korzystać z Narodowej Służby Zdrowia, która jest bezpłatna lub możesz leczyć się prywatnie, ale w takim przypadku musisz zapłacić za usługi zdrowotne.

Jeśli chcesz leczyć się bezpłatnie, musisz być ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ). Zdecydowanie rekomendujemy tę opcję, ponieważ prywatne polisy ubezpieczeniowe nie zapewniają takiego samego dostępu do usług medycznych jak Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Obywatele Unii Europejskiej mogą korzystać z bezpłatnych usług zdrowotnych w Polsce pod warunkiem okazania ważnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Ponadto informacja Ministra Spraw Zagranicznych o ubezpieczycielach i oferowanych przez nich ubezpieczeniach, spełniających niezbędne warunki, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 2 lit. a) oraz art. 25 ust. 1b ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach dostępna jest tutaj.

 
 
Informacje zawarte na tej stronie, w tym linki do zewnętrznych źródeł, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one podstawy prawnej. Welcome Point nie odpowiada i nie bierze odpowiedzialności za treść wszelkich zewnętrznych stron internetowych.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie