dr inż. Rafał DOJKA został laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów w roku 2021 za rok 2020
Za wyniki swoich prac dr inż. Rafał DOJKA został laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów w roku 2021 za rok 2020, w kategorii – wyróżniająca się rozprawa doktorska. Nagroda za pracę doktorską pt.: Investigation on the gating system: Reoxidation in the mould (praca w dyscyplinie: inżynieria materiałowa) przyznana została za istotne poszerzenie wiedzy dotyczącej optymalizacji odlewnictwa, w szczególności bardzo istotnego dla całości procesu układu wlewowego.
Warto podkreślić, że rezultaty pracy są opatentowane i dobrze rozpowszechnione w skali międzynarodowej. Pan Rafał Dojka jest jednocześnie Kierownikiem Działu Badań i Rozwoju Odlewnia RAFAMET w grupie RAFAMET S.A., gdzie zostały wdrożone wyniki prac.
Serdecznie gratulujemy Panu Doktorowi!
Ogromne wyróżnienie należy się także Promotorowi – Panu Profesorowi Janowi Jezierskiemu z Katedry Odlewnictwa, który przez kilka lat dokładał wszelkich starań do promocji swojego doktoranta. Nieoceniona pomoc i zaangażowanie promotora zaowocowały wypromowaniem znakomitego naukowca.