Autor: Lesław Gajda Publikacja: 10.07.2023 Aktualizacja: 24.12.2023

Pierwsze miejsce w drugiej edycji międzynarodowego konkursu Eureca-Pro Innovation STEM Contest

VENI, VIDI, VICI

EUREKA!!!

Międzynarodowy zespół złożony ze studentów i pracowników Politechniki Śląskiej, Politecnico di Milano i Institut National des Sciences Appliqees de Touluse zdobył pierwsze miejsce w drugiej edycji międzynarodowego konkursu Eureca-Pro Innovation STEM Contest, który w tym roku odbywał się w dniach 4-8 lipca 2023 roku w Leon, Hiszpania.
Międzynarodowy zespół w składzie:

• inż. Roksana Sornat (Wydział Inżynierii Materiałowej)
  • inż. Kaja Orzechowska (Wydział Inżynierii Materiałowej)
  • Klaudia Gładyś (Wydział Inżynierii Materiałowej)
  • Anna Mrowiec (Wydział Inżynierii Materiałowej)
  • Tommaso Ansaloni (Politecnico di Milano)
  • Ziad Adel (Politecnico di Milano)

pod opieką mentorów:

• inż. Agata Raczyńska (Szkoła Doktorów)
  • Dr inż. Tomasz Pawlik (Wydział Inżynierii Materiałowej)
  • inż. Jakub Smoleń (Szkoła Doktorów)

IMG_20230706_1.jpg (66,48 kB)

Zespół „Safe Wheels” przedstawił innowacyjne rozwiązania poprawiające bezpośrednie bezpieczeństwo rowerzystów na drogach publicznych. Pomysł został doceniony przez międzynarodowe Jury jako prosty, tani i ratujący życie. Dla Wydziału to kolejne zwycięstwo w międzynarodowym konkursie Eureca-Pro STEM. W pierwszej edycji konkursu (Mittweida-Niemcy 2022r) zespół reprezentujący Politechnikę Śląską również wywalczył pierwsze miejsce na podium pomysłem dotyczącym opracowania polimerobetonu na bazie materiałów odpadowych.

IMG_20230706_2.jpg (50,1 kB)

IMG_20230706_3.jpg (53,13 kB)

IMG_20230706_4.jpg (55,5 kB)

IMG_20230706_5.jpg (59,29 kB)

IMG_20230706_6.jpg (39,06 kB)

Gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów.
Powodzenia w kolejnej edycji konkursu EURECA-PRO-STEM CONTEST!!!

Pokaż wszystkie