A A+ A++

Szkolenie ARS MOLLIS 

Autor: AW     Publikacja: 26.10.2023     Aktualizacja: 09.01.2024
foto 6 07.11.2022

Szkolenie  ARS MOLLIS jest poświęcone umiejętnościom miękkich w komunikacji naukowej, a także rozwijaniu kompetencji związanych z upowszechnianiem wiedzy różnymi kanałami i autoprezentacją. Tegoroczne szkolenie poprowadzi Natalia Schmidt-Polończyk.

Szybkie randki naukowo-dziennikarskie to spotkania przedstawicieli środowiska akademickiego oraz dziennikarzy. Odbywają się w formie "speed datingu", czyli kilkuminutowych rozmów, których celem jest nawiązanie współpracy, a także wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania informacji o badaniach naukowych. 

7 x Szkolenia ARS MOLLIS i SZYBKIE RANDKI w 2023

Szybkie randki naukowo-dziennikarskie to spotkania przedstawicieli środowiska akademickiego oraz dziennikarzy. Odbywają się w formie "speed datingu", czyli kilkuminutowych rozmów, których celem jest nawiązanie współpracy, a także wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania informacji o badaniach naukowych. 

Szkolenie Ars Mollis i Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie to projekt zainicjowany w 2014 roku przez Centrum Nauki Kopernik, przez 3 lata spotykaliśmy się w Warszawie. W 2017 roku projekt ruszył w Polskę. Do organizatorów dołączyło Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki (zbieżność nazw nie jest tu przypadkowa - Stowarzyszenie powstało częściowo z inspiracji projektem Rzecznicy Nauki). Dzięki połączonym energią na przełomie 2017 i 2018 roku zorganizowaliśmy aż 6 spotkań w całym kraju, a dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jesienią 2018 i 2019 aż 10 spotkań połączonych z szkoleniami dla naukowców. W 2019 i na przełomie 2021 i 2022 roku spotkania odbywały się w 8 placówkach w kraju.

Wspierały nas Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Politechnika Śląska w Gliwicach i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Fundacja Copernicus Center, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Uniwersytet Gdański, Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny, Uniwersytet Białostocki. Przez minione 7 lata w spotkaniach Rzeczników Nauki wzięło udział około 380 naukowców i około 140 dziennikarzy z mediów ogólnopolskich i  lokalnych. 

Podczas  tej  edycji  przy wsparciu MEiN zamierzamy zorganizować spotkania aż w 7 miastach uniwersyteckich. Ośrodki, które wyraziły swoją gotowość na przyjęcie tych szkoleń to:

  1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
  2. Politechnika Śląska w Gliwicach,
  3. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie razem z Fundacja Copernicus Center,
  4. Uniwersytet Medyczny w Lublinie,
  5. Uniwersytet Białostocki,
  6. Politechnika Warszawska,
  7. Uniwersytet Gdański.

 

Poza spotkaniem „randkowym”, dla naukowców zapewniamy darmowe szkolenia ARS MOLLIS (4h) z zakresu umiejętności miękkich w komunikacji naukowej przeprowadzane przez naszych najlepszych  trenerów.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie