A A+ A++
photo
Autor: Agnieszka Konieczny Publikacja: 02.01.2023 Aktualizacja: 02.01.2023

Tenis stołowy - Akademickie Mistrzostwa Śląska 2022/23 (II edycja)

Pięć miejsc na podium indywidualnie oraz zwycięstwa w klasyfikacjach drużynowych kobiet i mężczyzn reprezentacji Politechniki Śląskiej!
Drugi śląski akademicki turniej tenisa stołowego rozegrany został 11 grudnia w sali sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W zawodach wzięło udział 40. zawodników: 14 kobiet i 26. mężczyzn reprezentujących łącznie 7 uczelni. Drużyna Politechniki Śląskiej wystąpiła tym razem w 13-osobowym, następującym składzie:

- Estera RAZAKOWSKA (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
- Dominika GILEWSKA (Wydział Budownictwa.),
- Marta GAWLICZEK (Wydział Chemiczny),
- Aleksandra NIEPSUJ (Wydział Architektury),
- Klaudia KOŁACZ (Wydział Organizacji i Zarządzania)
- Piotr ZEMŁA (Ośrodek Sportu).

W zawodach rozegrano turnieje gier pojedynczych kobiet i mężczyzn, gdzie nasi reprezentanci zaprezentowali bardzo wysoką dyspozycję i zdominowali rozgrywki zajmując pięć miejsc medalowych - Estera Razakowska zajęła 1. lokatę, Dominika Gilewska i Jakub Woźniak uplasowali się na 2. miejscach, a Marta Gawliczek i Krzysztof Gumiński zajęli 3. pozycje. Podium w kategorii mężczyzn uzupełnił Grzegorz Felkel reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Dobrze spisali się także kolejni przedstawiciele Politechniki - Piotr Zemła zdobył 4. miejsce, Kamil Mika zakończył turniej na 5. pozycji, Michał Skórski - zajął 6., a Michał Stefaniak 7. lokatę, następnie Ola Niepsuj, Klaudia Kołacz, Krzysztof Marciniec i Jakub Skrzypczyk uplasowali się w przedziale 9-12.
Bardzo dobra gra i równa forma naszych zawodników przesądziły o zdecydowanej wygranej Politechniki Śląskiej w podsumowaniu zespołowym. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja męska uplasowała się na pierwszej pozycji (117 pkt.), kolejne miejsca zajęły ekipy Uniwersytetów: Śląskiego (74 pkt.) i Ekonomicznego (69 pkt.). W klasyfikacji uczelnianej kobiet zajęliśmy także pierwszą lokatę (116 pkt.), za nami żeńskie drużyny Uniwersytetu Śląskiego (94 pkt.) i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (79 pkt).
W rankingu drużynowym po rozegranych dwóch turniejach prowadzą zespoły Politechniki Śląskiej, a o końcowych rozstrzygnięciach zadecydują rezultaty ostatniej - trzeciej edycji zaplanowanej na semestr letni (szczegóły, komunikaty, wyniki na stronie www.azs.katowice.pl).
Podziękowania za mobilizację i rewelacyjną grę oraz
gratulacje dla wszystkich reprezentantów Politechniki Śląskiej za świetne wyniki!!!