Autor: Agnieszka Konieczny Publikacja: 09.12.2021 Aktualizacja: 09.12.2021

TENIS STOŁOWY – Ogólnopolskie Finały Igrzysk Studentów I Roku: srebro Krzysztofa Pawłowskiego i brąz Estery Razakowskiej

W dniach 3-5.12.2021 r. reprezentacja studentów I roku Politechniki Śląskiej brała udział w zawodach finałowych Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, które rozegrano w Lublinie.

Zawody mają na celu promocję sportu na uczelniach wśród studentów pierwszych lat, a podstawowa zasada uczestnictwa brzmi: prawo startu mają studenci pierwszego roku po raz pierwszy przyjęci na studia. Start w Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku poprzez powyższe ograniczenie staje się wyjątkowy, a przez to prestiżowy - tylko raz w życiu można wystartować.

W turnieju finałowym udział wzięli najlepsi studenci I roku wyłonieni w środowiskowych (wojewódzkich) eliminacjach, które rozgrywano głównie w weekendy listopada, a za każdym razem stawały do nich liczne reprezentacje młodych ludzi, którzy po raz pierwszy dostali się na studia.

Po rozegraniu śląskich eliminacji pingpongiści Politechniki Śląskiej wystąpili w zawodach finałowych   w trzyosobowym składzie:

- Estera Razakowska (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki)

- Krzysztof Pawłowski (Wydział Organizacji i Zarządzania)

- Jakub Skrzypczyk (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki)

Nasi przedstawiciele zagrali świetne zawody odnosząc wiele cennych zwycięstw: Estera Razakowska zajęła 3. miejsce w turnieju kobiet przegrywając jedynie w półfinale z koleżanką klubową Julią Tomecką reprezentującą Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i śląskie środowisko AZS. Warto odnotować, że Julia Tomecka wygrała całe zawody, co z kolei oznacza 1. i 3. miejsca studentek śląskich uczelni.

W turnieju mężczyzn Krzysztof Pawłowski po początkowych problemach w meczach grupowych rozkręcił się na dobre i zaprezentował doskonałą formę w pojedynkach ćwierćfinałowych  i półfinałowych, by w finale ulec 2:3 (9:11 w piątym secie) Marcinowi Olszewskiemu z Gdańska, natomiast Jakub Skrzypczyk zakończył zmagania na 11. miejscu. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników za determinację i wysoki poziom sportowy oraz podziękowania dla trenerów klubowych za przygotowanie studentów!

Po podsumowaniu startów wszystkich zawodników i drużyn (pływanie, ergometr wioślarski, tenis stołowy, biegi przełajowe, futsal, siatkówka, koszykówka) reprezentujących śląskie środowisko AZS, okazało się, że nasza reprezentacja zajęła ostatecznie trzecie miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej - podziękowania za zaangażowanie dla całej ekipy śląskich pierwszoroczniaków!!!

Piotr Zemła

P.S. Szczegółowe relacje, wyniki, zdjęcia ze wszystkich dyscyplin dostępne są na stronie https://igrzyska.azs.pl/ http:// i facebooku https://www.facebook.com/IgrzyskaAZS/ oraz https://www.facebook.com/azskatowice/.

Pokaż wszystkie

Zamknięcie Lodowiska

2024-03-01 09:55:07
2024-03-01 09:57:26